MČR HROB Liberec 2014

MČR HROB : Aktuality

4. listopadu - Jak se dalo jít na jedničku v nedělním závodě? (první kontrola byla společná pro kategorie HH, DD, HD a HH40).

Postupy na jedničku

4. listopadu Máte-li nějaké fotky z víkendu a chcete-li se s nimi podělit s ostatními, pošlete odkaz na album mailem. Umístíme je do sekce fotogalerie, kam nyní přibyly fotky od Uryho

3. listopadu Děkujeme všem závodníkům za účast na našich závodech a doufáme, že se jim HROB v terénech Ještědského hřebene líbil. Těšíme se na dalších závodech pořádaných klubem Slavia Liberec orienteering, příští rok je to Mistrovství světa v MTBO (http://www.wmtboc2015.cz/).

Zároveň bychom chtěli „poděkovat“ těm závodníkům z kategorie HH, kteří na postupu na sběrku překonávali ohradník takovým způsobem, že bylo zničeno deset sloupků a z ohrady utekly krávy. Touto cestou bychom se také rádi omluvili majiteli dobytka za zbytečné nepříjemnosti.

3. listopadu - Hledáte-li své věci doma marně, možná pomůže následující seznam ztrát resp. nálezů :)

3. listopadu - Tisková zpráva

Vítězové HH

Vítězky DD

3. listopadu - Na následujících odkazech můžete vložit své postupy (ať už naklikat ručně do mapy, či nahráním záznamu ve formátu GPX, obě možnosti přes zelené odkazy vpravo nahoře) a porovnat se s ostatními soupeři: postupy sobota, postupy neděle.

2. listopadu - Celkové výsledky a mezičasy z nedělní etapy 

2. listopadu - První várku fotek najdete na klubovém rajčeti.

2. listopadu - Pro všechny, kteří holdují horskému OB a rogainingu, je tu pozvánka od pořadatelů na ME v rogainingu:

Zveme vás na ME v rogainingu do Novohradských hor

Horský orientační běh a rogaining nás naučil, vracet se na stejné závody, které nejsou nikdy stejné. „Měřit si mezičasy na stále stejné trati nám nic neříká,“ napsal jednou Plech, „ za to vydat se jinam, do neznáma, objevit nová místa.“ V příštím roce v červnu se uskuteční mistrovství Evropy v rogainingu u nás v Novohradských horách. Těšíme se na Vás.

ČAR a FS Praha

Logo rogaining

 

 

 

1. listopadu - Startovní listina na neděli

1. listopadu - Výsledky ze soboty a mezičasy

31. října - Už před závodem jsme dostali do médií! Upoutávku vysílanou v rádiu si můžete poslechnout zde. A teď hurá do centra...

30. října - První tři dvojice ve všech kategoriích se můžou těšit na parádní ceny od partnerů závodů, kterými jsou - MCBIKE.CZ, BeManiax, KITL, ENERVIT, Turistický deník a Pivovar Konrad. Všem partnerům děkujeme. 

29. října - Popisy kontrol budou na mapě ve formě piktogramů. Pro ty, kteří neznají, zde malý tahák. 

27. října - Nezapomeňte v centru závodu navštívit stánek Enervit, který Vám nabídne své produkty za zvýhodněných podmínek! 

Enervit

 

 

 

27. října - Byly vydány Pokyny závodu! 

26. října - Pro urychlení prezentace doplňte v přihláškovém systému čísla svých čipů a posílejte platby převodem. Vklady k dnešku neuhradilo 74 týmů!

25. října - Upozorňujeme závodníky mladší 15 let, že mohou startovat pouze se souhlasem svých zákonných zástupců. Vyplňte vytisknutý vzor, nechte podepsat rodiče a přineste s sebou na prezentaci.

23. října - Co vás čeká v nedělním závodě? Pozvánka od jeho stavitele, Jirky Martana: 

Nedělní závod vás pro změnu zavede na opačnou stranu Ještědského hřbetu. Vyrazíte na jihovýchod, takže se těšte na prudké stráně, dlouhé až nekonečné, všudypřítomné. Pomíjivou odměnou pak budou rychlé seběhy do hlubokých údolí anebo šum svistu po náhorních loukách s dalekými výhledy, jak do Podještědí, tak i do Liberecké kotliny. Nade vším bude dominantní Ještěd (1012 m) se všemi svými vrtochy. Podmáčenými suťovisky, původním lesním porostem či nevyzpytatelným počasím. Měli byste se také často sami sebe ptát, jestli je lepší levá nebo pravá, nižší počet kontrol tomu možná i napovídá. V jednom ze sedel Ještědského hřebene pak bude velká občerstvovačka a pomyslný předěl. Trochu ubudou vrstevnice, lehce se změní charakter lesa, houževnatým povyskočí průměr na kilometr a obecně by už mělo být veseleji. Cíl je přeci ve výšce 410 m! Carpe Diem!

20. října - Pozvánka na sobotní závod od jeho stavitele, Petra Henycha:

Sobotní závod bude trochu netradiční. Abychom vám umožnili poznat z krás Ještědského hřbetu co nejvíc, zvolili jsme start dále od cíle (viz překvapení slibované v rozpisu). Půjde tedy v podstatě o přeběh. Milovníci smyček a křížení, které se staly na orientačních závodech po zavedení elektronického ražení skoro normou, tentokrát přijdou zkrátka. Hned po startu jsme pro vás připravili další malé překvapení (tentokrát typem terénu), ale hned poté už se dočkáte úžasných lesů a kopců Ještědského hřbetu. Tento masiv, který lemuje Libereckou kotlinu z jihu, je oproti severním kopcům (Jizerské hory) turisty neprávem opomíjený. Přitom skrývá celou řadu zajímavých skalních útvarů i velké plochy původních bukových lesů, nejenom v NPR Karlovské bučiny. Celou západní polovinu Ještědského hřbetu traverzuje nejkrásnější železniční trať na Liberecku (086 Liberec - Česká Lípa, dokončená roku 1900). Nad údolím Rokytky vede po 29 metrů vysokém a 230 metrů dlouhém železničním viaduktu Novina, který je technickou památkou, samotný Ještědský hřbet pak trať překonává 815 metrů dlouhým křižanským tunelem.

18. října - Na co se můžete těšit...

Kategorie  Délky/převýšení/počet kontrol
  SOBOTA NEDĚLE
HH 26,5 km/ 810 m/ 21 26,0 km/ 1500 m/ 12
DD 20,0 km/ 590 m/ 16 19,6 km/ 970 m/ 10
HD 22,2 km/ 620 m/ 18 21,3 km/ 950 m/ 11
HH40 20,9 km/ 610 m/ 16 22,2 km/ 1100 m/ 13
DD40 17,6 km/ 480 m/ 13 16,3 km/ 650 m/ 9
HD40 19,1 km/ 490 m/ 15 17,8 km/ 850 m/ 10
P 14,3 km/ 560 m/ 9 13,9 km/ 600 m/ 8

16. října  - Do vypršení řádného termínu přihlášek zbývají 3 dny. Již nyní je registrováno 200 týmů.

16. října - Mistrovství ČR v horském OB je podpořeno z dotačního fondu Libereckého kraje, děkujeme. 

16. října  - Enervit partnerem závodu! 

Všeobecná obliba výživy ENERVIT je založena na výborné chuti, rychlém nástupu požadovaného účinku, minimálním zatížení pro trávení, dokonalé ochraně svalových vláken a rychlém průběhu zotavení po sportu. Díky tomu ENERVIT pomáhá všem milovníkům sportu na různých výkonnostních úrovních. Přijďte na stánek ENERVIT na MČR HROB dozvědět se více.

ENERVIT, specialista na výživu pro milovníky vytrvalostních sportů. Více na www.enervit.cz

28. září  - V sekci online přihlášek bylo spuštěno přidávání inzerátů pro nalezení parťáka do dvojice.

9. září - Online přihlášky byly spuštěny.

27. srpna - Byl vydán rozpis závodu, najdete ho v příslušném menu.

20. června - Záštitu nad závody převzal hejtman Libereckého kraje - pan Martin Půta.

Vítejte na stránkách Mistrovství ČR v horském orientačním běhu 2014.

Můžete se těšit na závod v atraktivním prostoru Ještědského hřebene s centrem v Liberci Ostašově.

 

Ještědský hřbet 

Turistický deník MCBIKE CZ Kitl Enervit Smart maps Mapy cz Liberecký kraj ČAES ČAR