Český pohár štafet (B), Česká liga klubů (B)
15.9.2019

pořadatel:

logo landscape

partneři:

Logo Libereckého kraje

ČSOS

SunInvent

Manufaktura

Toi-Toi

T-mapy

Sporticus

Žaket

Trimtex

ČSOB Pojišťovna

Racom

Časopis Run

Časopis Svět běhu

Muzeum JV Moravy ve Zlíně

Štafety: Aktuality

28.09. - Ztráty a nálezy, které dosud nenašly svého majitele. 

Foto  

16.09. - Záznam GPS trackingu hlavních kategorií: H21 a D21

15.09. - Fotografie ze závodu 1. část, 2. část, 3. část

15.09. - Zveřejněny výsledky a mezičasy  

15.09. - Průběh závodu bude možné sledovat na liveresultat 

14.09. - Z technických důvodů nebude zítra na shromaždišti stánek nabízející hotová teplá jídla. Hladu se ale nemusíte bát - kromě náhradního prodeje ohřívaných uzenin, který pro vás momentálně zajišťujeme, bude na místě opět tradiční VLI-bufet s bohatým sortimentem slaných i sladkých pochoutek a nápojů.

??.09. - Přidány štafety s GPS:

  • H21 PGP1 a TZL1
  • D21 SJC a LCE

11.09. - vloženy klubové startovky včetně startovních čísel. Štafety, které startují i v sobotním závodě TUR běží se stejným číslem s výjimkou kategorie D18 - štafety VSP2, NEK1 a DKP3. Žádáme vedoucí těchto klubů, aby si startovní čísla vyzvedli v neděli ráno na prezentaci. Štafety, které startují pouze v nedělním závodě budou mít čísla rovněž připravená v neděli ráno u prezentace.

13.09. - seznam štafet s GPS

13.09. - řazení map ve výdejně

12.09. - plánek shromaždiště v lepším rozlišení

12.09. - pokyny pro ubytované

11.09. - vloženy pokyny

11.09. - Vem si správnou mapu a běž!

Přípravy finišují. Mapy a tratě jsou připravené. Ještě než se zde objeví pokyny, předesílám pár informací nad rámec závodního standardu. K lesu, kde jsem teď strávil několik měsíců.

Orientační běh na celostátní úrovni se do prostoru vrací po 34 letech. V roce 1985 se zde konalo mistrovství v nočním. Někde hodně vepředu doběhl i Petr Henych, stavitel vašeho nedělního závodu štafet. Nad starou mapou s jeho postupy zakreslenými červenou fixkou jsem více než před rokem přemýšlel, jak by mohly vypadat tratě a začal chystat mapu novou. Některé louky se mezitím změnily na les. Podstatnou část původní mapy Čihadlo mapovali Miroslav Horáček a Libor Bednařík. Mapa se jmenovala podle sousedního kopce, kam nová mapa už nevede. Oba mapaři Čihadla o víkendu znovu pořádají a na oba se doteď obracím, vždy když si s něčím ohledně mapy nevím rady. Pokaždé to zabere. OB je diagnóza a posun v čase vidím jen v technologiích. Uvažování zůstává stejné. Udělali jsme maximum proto, abyste si těch několik desítek minut v lese užili co nejlíp. Ale nejde jen o to. Až si po závodě vyzvednete mapu, najdete nedaleko shromaždiště studánku. Když jsem v červnovém vedru mapoval od rána do soumraku, zachraňovala mě. (IH)

Studánka

11.09. - Parametry tratí (u veteránských kategorií v závorce parametry 2. úseku)

27.08. - Probíhá roznos štítků a finální dolaďování tratí. Abychom vás naladili na atmosféru OB v Podještědí, připojujeme plakát zachycující část prostoru mapy Rasova rokle.
plakát

08.08. Několik ukázek mapy:
ukázky mapy pro štafety (autor: Ivo Habán)

28.07.  Mapa je připravená, probíhá ladění tratí.

Pár slov mapaře:

Vznikla podrobná porostová mapa s řadou vegetačních detailů, které odrážejí složitou vlastnickou skladbu prostoru. Většinou se jedná o velmi pěkný les s borůvčím. Zajímavá může být snížená viditelnost. Od stolu to vypadá jednoduše, v lese to bude náročnější. Využil jsem možnost zbavit se konečně černých teček rozhraní porostů a nahradit je zelenými čárkami. Zelená indikuje vegetaci, nekoliduje s černou. Čárka umožňuje lépe zvýraznit rohy a podstatné tvary rozhraní. V několika (nemnoha) místech je podrost. Kapradiny jsou kreslené jednoduchým šrafem, ostružiny dvojitým. Vývraty jsem mapoval pouze větší, selektivně. V mapě jsou jen tam, kde mají vůči okolí orientační smysl. Staré polorozpadlé hroudy ne. Klasifikace porostů v lese tohoto typu je pro mě odkojeného brněnskou lenhartovskou školou celkem stresující záležitost. Zvlášť když jsem poprvé dělal na mobilu, kde si jde vše krásně zvětšit. Snažil jsem se přesto v rámci svých schopností generalizovat. Držet se klíče. Aspoň co se týče průběžnosti. Když bylo nejhůř, zkoušel jsem si aspoň představit, že mám vedle sebe IOF advisora. Některá místa si přesto “vynutila” i podměrečné porostové objekty. Věřím, že je dokážete tolerovat a využít. Snažil jsem se udělat konzistentní mapu, s níž si budete rozumět.

Ivo Habán

Foto z terénu Foto z terénu II Foto terén III

Fotky z terénu najdete ve fotogalerii

05.07. -  Můžete si přečíst rozpis