pořádáme

23.07.2018

Grand Prix Silesia 2018

ZPĚT

Každoročních letních vícedenních závodů ve Slezsku se letos účastnilo šest členů oddílu VLI v doprovodu Cyrílka a jedné žabky. Pro necelé čtyři stovky orientačních běžců byly připraveny tři etapy (krátká, zkrácená a v neděli hendikepově klasika). Pro zájemce byl ještě v sobotu vložen lesní sprint.

Jaká byla letošní Grand Prix Silesia? Nejvýstižněji řečeno: zelená. Zelenalo se to na mapě. Zelenalo se to v lese. Bujnou trávou porostlé byly i některé cesty, takže ne vždy se vyplatilo obíhat hustníky. Na kameny jsme narazili až v poslední etapě, zato ostružiní a kopřiv jsme si užili dost. Na mapu si nikdo moc nestěžoval, jakpak taky, když mapoval Zdeněk Lenhart a Evžen Cigoš. Stěžovat si tedy člověk mohl jen na vzdálené starty na první dvě etapy (3,3 resp. 2,4 km), obdobně vzdálené byly cíle obou etap. Na to však pořadatelé dopředu včas upozorňovali a vybízeli vzít si kolo, což také leckdo udělal.

Pořadatelsky byly závody na jedničku. Centrum závodů bylo na rozlehlé louce uprostřed lesů, navazoval na něj kemp a parkoviště. Místa bylo pro všechny dost. Vody nakonec také, i když jsme měli vodou šetřit a na pití si ji převařovat. V okolí závodů je několik zajímavých a doporučeníhodných výletních cílů. My jsme stihli zámek Raduň (Páni! Co oni v tom Slezsku nemají za poklady?) a Národní památník II. světové války v Hrabyni. Obojí doporučujeme. První pro malebný park a krásnou oranžérii a druhý pro ujasnění si, jakže to s tou Rudou armádou vlastně bylo.

A jak se nám dařilo?

Z prvního místa s náskokem 43 sekund vybíhal Vilém v H14 před soupeřem z Prahy. Po napínavém boji v začátku tratě Vilém doběhl s desetiminutovým náskokem.

Jana Kolaja Ehlerová v prestižní D21A vybojovala 5. místo (po 3. místě v první etapě).

Aleš Bednařík (H45B) – 7. místo
Otto Severýn (H35B) – 9. místo
Daniela Bednaříková (D35B) – 6. místo
Klára Popková Severýnová (TK) závod s nevyzpytatelným povrchem s ohledem na záda nedokončila.

A pro zajímavost ještě skok do Žabin, kde Emma vybojovala v D21B 3. místo a v D16 si doběhla pro prvenství ve vloženém sprintu.

Na rok 2019 chystají pořadatelé na termín 19. až 21. července v Bohdanovicích 4 etapy a na srpen 2020 dokonce etap pět jako doprovodný program MS v MTBO.