pořádáme

06.05.2019

Začal Český Pohár MTBO

Štítky: MTBO
ZPĚT
--jv-- |
O víkendu začal trojicí závodů v Hradci Králová Český Pohár MTBO 2019. Na programu byl závod s hromadným startem, zkrácený middle a v neděli klasická trať.

Tři závody - tři různé druhy počasí. V sobotu dopoledne ještě před příchodem studené fronty bylo relativně teplo, při startu odpoledního závodu se rozjel ledový déšť, který nepřestal až do večera a spláchnil tak mimo jiné i vyhlášení výsledků, které pořadatelé přesunuli na nedělní odpoledne. V neděli už bylo opět sucho, i když chladno. 

Výsledkově se členům VLI dařilo nejvíce v sobotním hromaďáku. Julie Mokrá vyhrála závod W21B, Ota Tománek pak M21B a pro oba to znamenalo zisk licence A pro zbytek sezony. Do první desítky se vešel ještě Robert Urbaník v M21B. 

Zkrácený middle plný vody medaile nepřinesl - Jan Kolaja byl 5. v M21B, Ota 7. a Robert 10. Martin Kareis pak v M50 obsadil 9. místo. 

V nedělní klasice vybojovala Julie podruhé umístění na bedně, tentokrát 2. místo, ale už ve W21A. Do první desítky se podívali ještě Jiří Vraný 4./M40A,  Martin Kareis 7./M50 a Jan Kolaja 9./M21B 

Příští bajky jsou na počátku června ve Vsi Svaté Kateřiny a opět se pojede s BEACON ražením. SIAC si konečně našel cestu i do Českého poháru.