pořádáme

23.07.2019

Grand Prix Silesia

Štítky: pozvánka
ZPĚT
VLI8055 |
Pokořili jsme břidlici. A taky trochu byli pokořeni.

Jsme zpět z dálného východu!

Výsledky můžete shlédnout zde

Největší radost dělá Vilda Bednařík s Erikem Heczkem oba v H14. Vilda vyhrál o kotel, vyhrávajíc 3 etapy ze čtyř. 7 minut za ním běží Erik, věkem tedy ještě mladší žák, ale rychlostí a přesností... no nechtěla bych běžet proti němu. A jak se oba borci hnali, nechali další kluky dost daleko za sebou.

Oslavné ódy ještě přidám i na naši bývalou závodnici Emču Bednaříkovou, zlatou v D16.

Krásné 4. místo v D21A jsem přivezla já, teda dokud se nekouknete, že nás doběhlo 5.

Co se dalo zažít a vidět na Silesii?

E1 - lesní sprint v Deštném

První pohled do mapy je děsný, tolik detailů, mrňavých teček, hnědých čárek, tolik kontrol! Naštěstí mám strašně těžké nohy a hlavu zrovna nic netíží, tak jdu pomaličku a bezchybně. (No dobře, obešla jsem lom ze špatné strany a nechala tam asi 30s. Spokojení?)

E2 - lesní sprint v Bohdanovicích

Jsme na té nejkrásnější pasáži, bohaté břidlicové svahy, jezírka, trochu porostu. Trať se motá jak ožralý toreádor a já se cítím děsně silná, rychlá a chytrá. To se nemůže vyplatit, takže dělám chyby. Cítím se jako kočí povozu - koně někam běží a já koukám a marně se je snažím ukočírovat. Jo a měřítko 1:4000, to nechcete. Fakt ne, vraťte mi tu mrňavou kresbu, radši začnu nosit brýle na blízko.

E3 - lesní sprint v Bohdanovicích

Mapa velikosti koresponďáku, na ní jeden lom jak díra do pekla, kolem spousta kamenných strání. Na měřítko 1:4000 už jsem si zvykla při E2 (zdravím veterány s 1:3000, zas mám jeden důvod nestárnout), trať jak zamotané jo-jo mě už nepřekvapí (no dobře, z pětky jsem naběhla na sedmičku, ale tenhle gordický uzel jsem prostě nepřečetla) a hlavu jsem důkladně schladila studem nad blbostí v E2 a taky ve sprše. Najednou cítím, že to jde a že je mi okolo všechno jasné, ke konci se nebojím natáhnout krok a ... a v tu chvíli přijde špatný došlap a zbytek tratě tak nějak kulhavě klušu. Výsledky jsou vyrovnané, buď byl ten terén vážně jednodušší nebo jsme se to už všichni naučili.

E4 - klasika v Bohdanovicích

Sprinty pryč, je tu klasika! Les je zelený, voní malinami a to znamená co? No přece hnusný podrost a odpornou podložku. Podíváme se do terénu E2 (nemohu si nevšimnout, že v měřítku 1:10000 a normálním klíči je také velmi hezký) a ještě o mnoho dál. V celku není o moc stát, ale je to klasika, musí se běžet a neobdivovat krajinu. Normálně jsem hrozný obíhač, s bohatě zatejpovaným kotníkem obíhám i obíhačky. A jak ucítím maliny, tak tam prostě nechci. Když nepočítáme nepovedený postup z "pěkného" do cíle, který mi připravil kilometr úprku po asfaltu, byla tam spousta voleb na téma: půjdu malinami, tímhle průsekem zarostlým travou nad hlavu nebo po kraji pole mezi bodláky a kopřivami?

Nemohu zamlčet, že Grand Prix Silesia je moje srdcovka, není tuctová a až si vytahám všechny pozůstatky žlutozelených pasáží, budu hodnotit čtyřmi hvězdičkami ze 4 etap.

-jana k.e.

--------------------------------------------------------

7 VLI statečných jede na výpravu do Slezska.

Startovka je venku, pokyny taky.

Teď jen se poladit na páteční lesní sprint v Deštném, sobotní dva lesní sprinty v Bohdanovicích a nedělní klasiku v Bohdanovicích.

Na starty to vzácně není ani příliš daleko (E4 teda trochu jo), délky tratí vypadají na první pohled neškodně a čipy budou pípat na dálku (kromě cíle). Tak hurá na to!

--------------------------------------------------------

ahoj kamarádi,

do zítřka je první kolo přihlášek na Grand Prix Silesia, třídenní závody,jakých je každý week-end hafo, ale tyhle jsou fakt pěkné.

  • komorní, nevšední
  • supr terén, koukněte na ukázky mapy
  • mapy Zdeňka Lenharta se čtou skoro samy
  • lokální přízvuk zní v uších lahodně

Do Slezska zkrátka chcete!

stránky

-jana k.e.

Fotky: