pořádáme

10.09.2019

Vliáci na dvou kolech

ZPĚT
jak jsme jeli MTBO, mistrovství na sprintu, štafety i žebříčkový middle

ahoj kamarádi,

Přiblížím vám, jak jsme se projeli na bajkách okolo Kladna, v bývalé raketové základně Kačice.


V sobotu ráno pršelo, venku kosa jak z nosa. Nevím, komu se chtělo na start, ale mně rozhodně moc ne. Sprinty běhací mě vlastně docela baví - i tím, že se člověk podívá do měst a do parků, kam normálně nepáchne, i tím, že ten klíč vypadá trochu srandovně a ty cesty v něm vypadají jinak. MTBO sprint na první pohled nepoznáte, mapa je nahmlich sejná, zas se jezdí po lese. Akorát ke kontrole to není ve smyslu "dole - doprava - rovinka - doprava - trochu doleva a razím", ale tak o dvě zatáčky míň.

Pro lepší orientaci se koukněte na postupy mtbo.eu, ať si uděláte představu. Les okolo Kačic je rovný a svahy k potoku jdou se zadkem za sedlem sjet. Výsledky sprintu VLI naznačují, že nikdo nepřivezl extrémní radost, ale trochu bychom mohli gratulovat Kubovi Škodovi za sedmé místo v elitě. Jo a mně za vyhraný postup na první kontrolu. Teda škoda, že pak mi to tempo nevydrželo.

Odpoledne se jely štafety. Chlapská štafeta Škoda-Kareis-Hanovec dopadla dobře, neb zvládla nedisknout a nebýt poslední. Babská štafeta Mokrá-Zápotocká-Kolaja zvládla totéž. Zcela rovné a v principu nezákeřné lesy způsobily, že třeba já udělala chybu, při které jsem vyjela na silnici, točila mapníkem jak volantem a doufala, že se brzo chytím. Jinak jsme nijak netrpěli, obávám se, že chyběla jen ta rychlost. (Kuba může nesouhlasit, tam se obávám, že mu k ostatním pardům ve štafetě chybělo pár let.)

Výsledky štafet

Neděle udělala slunce (v duši) a skoro suchý les pro krátkou trať. Na trať jsem se postavila plna odhodlání a naděje, že dnes to pojede. Děkuji organizátorům, že vymysleli 6 kilometrovou cestu na start po rovině, my, co se nestíháme vyjet ani rozjet jsme na ní dohnali vše potřebné. Samotná trať v mírně zvlněném terénu přinesla drápání se porosty, dva nově vykopané sjezdy (supr! víc!) a hledání, jak objet ten zatracený potok, když přes něj nejde žádná zatracená cesta. Jo a uprostřed prostoru je prý muniční sklad. Abyste ochutnali asfalt a pak se zase vrátili do lesa. Postupy na mtbo.eu
Výsledky middle vyzvedávají Martina Kareise jako vítěze M50, zbytek se plácá ve svých kategoriích ... i když se vůbec neplácáme tak zle (já jsem třeba docela spokojená).

-jana k.e.