pořádáme

27.03.2020

První dva tréninky pro VLI s mobilem v kapse a bez lampionů v lese

Přibyl trénink na mapě Frantina pod Ještědem od Hořeních Pasek start.

Povedlo se mi do aplikace UnslingO vložit trénink UsynligO. Je to trať na mapě Slovanka. Start a cíl je přímo u chaty Slovanka. V odkaze si přibližte Českou republiku, pak Liberec, a zelené kolečko u Slovanky je ten trénink. Ury přidal další (testovací verze).

Měli byste běžet po lese a když najdete kontrolu mobil vám zapípá. Nebude tam lampion ani kleště, prostě nic......jen ten objekt, který je uprostřed kolečka. Tak už jen vytisknout si mapu a vyrazit. 

Aplikace se dá stáhnout do mobilu UsylingO na Google play. Je potřeba mít Android nebo Apple a v mobilu GPS.

Užijte si to.

Mery

Nor Trond Benum vyvinul zajímavou aplikaci UsynligO. Je zatím v norské, anglické a finské mutaci a je zdarma. Appík funguje tak, že po instalaci je možné stáhnout si orientační mapu s kontrolami (kterou tam založí některý stavitel trati). Trať si závodník vybere z přehledu uveřejněných prostorů, kde je uvedena vzdálenost od jeho aktuální pozice, název prostoru, přehled tratí a popis, jak ke startu. A potom lze vyběhnout s mobilním telefonem do terénu z místa startu. V terénu není umístěno zadně fyzické označeni kontrol (lampiony, fáborky). Telefon, aktivovaný na příjem GPS signálu se při přiblíženi ke kontrole na cca 15 m vydá signál vibraci a pípnutím. Svůj čas může běžec pověsit na digitální tabuli a porovnat si ho s ostatními běžci. Aplikace obsahuje také buzolu a nápovědu (pro směr a vzdálenost k další kontrole).
Výhody této aplikace:
• individuální trénink kdykoliv podle vlastních časových možností
• časová úspora pro trenéry (odpadá stavění a sběr kontrol)
• možnost porovnaní casu se soupeři
• flexibilní volba typu terénu
Web najdete zde, novinky pak na FB

Přílohy: