pořádáme

28.03.2020

Naše úspěchy na mistrovství republiky v OB - Kvíz - 80. a 90. léta

ZPĚT
--ab-- |

80. léta

  1. Kdo získal pro VLI první zlatou mistrovskou medaili?
  2. Získal nynější předseda spolku někdy mistrovskou medaili?
  3. Kdo získal po přestupu do VBM třikrát více mistrovských medailí než předtím za VLI? Po studiu v Brně se do Liberce vrátil a je stále naším členem.
  4. V roce 1980 přestoupil z BORu do VLI závodník s kompletní sadou mistrovských medailí, tedy zlatou, stříbrnou i bronzovou. Za VLI běhal výborně, ale mistrovskou medaili již nepřidal. Jaká byla přezdívka tohoto závodníka?

V 80. letech získalo VLI čtyři mistrovské medaile, tedy o jednu méně než v 70. letech, ale medailistů bylo díky úspěchům dorosteneckých štafet více, celkem sedm. VLI se také po více než 20 letech účasti na mistrovství republiky dočkalo zlatých medailí. Tu úplně první získala Martina Horáčková na mistrovství na klasice v sobotu 16. září 1989 na Rusavě. Hned druhý den na stejném místě Martinu doplnily Anička Podrábská a Madla Dvorská a společně získaly pro VLI v závodě štafet druhé mistrovské zlato. To bylo velice slibné, neboť Martina a Madla byly v tomto roce zcela čerstvé dorostenky a těšily se na další roky v této věkové kategorii.

Ještě před dorostenkami získali medaili ze štafet v roce 1987 dorostenci. Skončili třetí za Zlínem, resp. Gottwaldovem a Jičínem. Finišman Petr Kruliš je naším současným předsedou. Tomáš Honzík tehdy rozbíhal. Později během studia v Brně získal dva bronzy na dlouhé trati v letech 1989 a 1992 a stříbro ze štafet rovněž v roce 1992. Jeho týmoví kolegové byli reprezentant v MTBO Jaroslav Rygl a reprezentant v OB Libor Zřídkaveselý. Tomáš aktivně zažil období, kdy VBM mělo velmi kvalitní a široký tým. Třetím bronzovým dorostencem v roce 1987 byl Daniel Heřman.

Pro úplnost ještě připomeneme již dříve zmíněný bronz, který získala Dáša Valoušková, rozená Balcarová na mistrovství v nočním v roce 1981 v kategorii D19.

Čtvrtá otázka směřovala na Františka Voseckého alias Vosu, jak Olda rychle správně poznal. Byl to fenomén a moc děkujeme za osobní vzpomínky. Vosa získal nejen všechny tři kovy, ale i mistrovské medaile ve všech třech věkových kategoriích: dorostenecké zlato na klasice, juniorský bronz rovněž na klasice a dospělácké stříbro ve štafetách.

90. léta

  1. Kdo dokázal v 90. letech získat 5 mistrovských medailí pro VLI a zároveň 4 pro CHA?
  2. Potkali se někdy Horáček a Pažout při mistrovství republiky v OB na stupních vítězů?
  3. Kdo získal pro VLI první dospělácký titul?
  4. Kdo získal pro VLI první mistrovskou medaili ve sprintu?
  5. V 90. letech řádilo několik současných členů VLI v barvách jiných klubů a získalo celou řadu mistrovských medailí. Své sbírky ve VLI však už nerozšířili. O koho se jedná?
  6. Jedna závodnice začínala ve VLI, ale svoji jedinou mistrovskou medaili získala až po přestupu do VSP. Kdo je to?