pořádáme

28.03.2020

Konvertujeme k ISOM2017-2

Štítky: pozvánka
Překonvertoval jsem stávající mapové dílo v prostoru Druzcovský les, jižní stráně Ještědu a okolo Plání do aktuálního mapového klíče ISOM2017-2.

A zrovna vidím, že na webu to žije a že tento prostor zajímá i ostatní. Mapa patří VLI, takže pokud byste chtěli používat nejnovější verzi, pište.

Jedná se zatím jen o konverzi symbolů v souladu s platnou normou, ne o revizi stavu v terénu. Ale už teď se můžete těšit např. na zelená rozhraní porostů uprostřed kamenných polí. Něco jsem udělal hned od stolu, hlavně k lepší čitelnosti černých míst. Změna klíče je jinak celkem výživná záležitost, podobně jako u ISSprOM 2019. Koho by to zajímalo, tak výborný návod na Převod map z ISOM 2000 do ISOM 2017 připravil Libor Bednařík.

Rád bych se postupně z vlastní iniciativy věnoval i aktualizacím Druzcovského lesa a Ještědského hřebene, neboť tento prostor je mi blízký. V delším horizontu směřuji k propojení Plání s prostorem ŽB 2017 a zmapování dalších suťovisek pod Ještědem, dle možností, abychom nekolidovali s ochranou přírody. Rád bych také zmapoval plošší část hřebene od Výpřeže na sever směrem na Černou horu. Chtěl bych tam pro začátek jako test použitelnosti prostoru připravit zahřívací trénink na nějakém polotovaru, vrstevnicovce připravené od stolu po několika rychlých výpadech do terénu.

Fotky: