pořádáme

08.05.2020

Netradiční mapový trénink na Žuláku

Na mapě Žulový vrch je roznesený mapový trénink, který je vlastně taková bojovka. Vezměte si s sebou na trénink tužku a samozřejmě buzolu.

Při stavbě trati v Ocadu se mi nepodařilo vycentrovat kolečka. Takže v kolečku není objekt, který sedí k přesnému popisu veprostřed. Ale je v kolečku.

Vždy je v kolečku těchto objektů, které sedí na popis víc (třeba srázky nebo kameny). Kromě 2. a 5. kontroly.

A právě šipečka nebo jiné upřesnění ze sloupce C v popisech určí ten jeden objekt, který je ten správný.

Projděte si před tréninkem v Popisech - piktogramech kontrol stranu 2 a 4 - Sloupec C - Který objekt z několika podobných.

Třeba první kontrola je roh hřbitova na České chalupě. Kolečko je vycentrované na střed hřbitova. Podle popisu víme, že když máme mapu na sever, je to ten severní roh. Takže běžím k severnímu rohu plotu. Tam je připnuté písmenko A, B nebo C. Písmenko si napíši na kraj mapy. Na dalších rozích plotu, které jsou v kolečku jsou také písmena, ale ty nejsou správná, tak tam neběžím.

Třeba poslední kontrola je studna. Jsou v kolečku dvě. Sloupec C mi upřesňuje, že je to ta západní - šipečka ve sloupci C směřuje na západ. Tak běžím k té levé studni (pokud mám mapu na sever) a na jejím severní okraji je písmenko a to si napíši. Na té druhé studni je také písmeno, ale to mě nezajímá.

Nebo jsou v kolečku 3 kameny. Kontrola č. 8 - sloupec C mi upřesňuje, že bude správné písmenko na tom nejvíc severovýchodním kameni v kolečku. A to je tady ten nejspodnější. Písmeno je na včech třech kamenech. Já ovšem běžím jen k tomu nejníž.

Sloupec C spousta běžců při závodě neřeší a lampion dohledají pak v místě kontroly. Ve skalách nebo v nějakém složitějším terénu je dobré kouknout i na sloupec C a podle něj naplánovat dohledávku.

Jendou za rok je dobré se projít nebo proklusnout po lese na takovém  tréninku a uvědomit si význam šipeček (a jiných upřesnění) ve sloupci C.

Trénink je určen pro zdatnější orienťáky. 

Mapa Žulák v části od České chalupy už několik let nesedí. Ale kameny a srázy nikdo nepřenesl.

Správné pořadí písmen z kontrol mi můžete poslat. A nebo vám ho sdělím a vy si  je zkontrolujete sami.

Žulák je na mapový trénink hezký pořád.

Mery

Fotky:

Přílohy: