pořádáme

15.07.2020

HSH Vysočina CUP

Štítky: závody
Před Smrčkem za Smrčkem kontrola musí stát jinak nebudu hrát.

Lesy ve Smrčku mají porosty, šutry, spoustu cest, rýhy, potoky, bažinky, i pár ne příliš bolavých vrstevnic. Z naší výpravy to nejlépe zvládl Petr Karmazín, 2. v kategorii H70.

pdf s výsledky

Víte, jak ty první závody po zimě jsou takové pomalé a nechápavé? Když k tomu přičtete, že jsou v červenci, je z toho vyloženě mrzení.

Pátek, první etapa, krátká trať

Třicítky teploty jsou supr. Třeba komu je v lese zima, ten vůbec netrpí. Blbé je, když vám je teplo hned od začátku. Já třeba po startu zjišťuju, že ta mapa docela jde, že ty nohy docela nejdou, ale jinak že se mi to líbí. Někde u osmé kontroly zjišťuju, že se mi to vlastně tolik nelíbí, že se přehřívám, při přehřátí mi to neběží a ještě navíc neudržím azimut. V totální mizerii odklušu zbytek tratě a těším se na sobotní předpověď počasí.

Sobota, druhá etapa, klasika

Celonoční déšť, bahno, kam oko dohlédne, to jsme chtěli! Teplota nicméně klesá na příjemnou běhatelnou a les je přátelsky mokrý. Osobní prožitek mám z lesa daleko příjemnější, ačkoli stále nejsem schopná závodního nasazení, adrenalin nejede, takže při prodírání hustníkem si uvědomuju, že mi na záda padá studená sprcha. To by si člověk neměl vůbec připouštět, že jo. Na konci nicméně nejsem v takovém chvostu jako v pátek, takže si nestěžuju.

Neděle, třetí etapa, zkrácená klasika, Gundersen

Bahno trvá, ale počasí je bez deště. Do lesa vyráží ti nejlepší a ženou je nejen vlastní nohy! Zázračně jsem se dostala do startovního času ještě na sekundy a ne po minutách, v zádech si nesu dvě juniorky. Ženou mě nejprve před sebou, poté je ženu já, pak už jen jednu a pak už jsem konečně sama. Tempo nasazené holkami se mi daří jakš-takš udržet, akorát těsně před cílem si umotám chybnou dohledávku, kolem se mihne soupeřka a ... jak to říci, nejsem Petter Northug. Výsledky naznačují, že takhle to hnalo všechny a že mé vysoké tempo nebylo zas tak úporné. Nevadí, já se vrátím! Natrénuju a vrátím!

-jana k.e.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jdeme pohledat pár lampiónů na HSH cup, okoukněte

pokyny (spousta zajímavých informací typu neparkujte u hospody a nestěžujte si pak na hluk)

startovku (na první dvě etapy, protože včasný start na třetí etapě si musíte zasloužit)

a když se budete chtít družit, uvítáme vás v Kolaja autobuse s potiskem Sportchallenge někde na konci hlučného kempu.

Kdo podcenil jarní přípravu, jde se dneska ještě aspoň na chvíli rozklusat!

-jana k.e.