pořádáme

19.07.2020

Grand prix Silesia

Štítky: reportáž
Přijeli jsme, viděli jsme a klouzali se po břidlici.

Bouřné nebe hrozivě zalehlo Slezsko, když se výprava 8 dobrodruhů z VLI blížila k Bohdanovicích. Kdybychom jen tušili, jak nás místní terény vyklepnou!

Výsledky etap jsou k vidění na orisu, celkové výsledky tamtéž. Z nich vyplývá, že

Johanka Šestáková zabodovala v D12, celkově by to dopadlo dobře, nebýt úvodu poslední etapy. Takto 4. místo.

Madla Šestáková v kategorii D16 zase pokazila první etapu, celkově to stačilo na 7. místo.

Já jsem byla 7. v D21A, gratuluju si, z osmi je to moc pěkné a v žádné etapě jsem nebyla poslední, dycky nejhůře předposlední.

Horké želizko v kategorii H21A podržel Mára Šesták a gratulujeme, také nebyl poslední.

Kvalitně jsme obšancovali kategorii H21B, Ondra Buchtík zabodoval v břidlicových discpilnínách, ale jak viděl porosty, dostal čočku. 9. místo pro nadějného borce!

Společnost v kategorii mu dělal Vorvaň s Ptaakem, Vorvaň to Ptaakovi natřel absolvováním všech etap (a nebudeme se mu smát za to, že si v jedné vzal áčkařskou mapu), Ptaak to jednou zabalil, že tu pitomou jámu v hustníku hledat nebude.

Roman Ježowicz nám mohl zlepšit skore ve veteránské kategorii H35B, ale chyběl na první etapě, tak můžem jen snít.

Jak to vypadalo? Zpřísněná opatření učinila shromaždiště nehostinným místem bez nápojů a guláše, průběžný děšť rozbahnil příjezdy. Nicméně v lese to vypadalo, jak to znáte z předválečných časů.

E1, krátká na břidlici

Krátká trať se spoustou kontrol na břidlicových haldách i v okolních porostech. Byla rychlá a úderná. U mě se projevila nepřipravená hlava, vyrazila jsem pomalu, hlídala si detaily, první kontrola v cajku, druhou zrychluju, je to krása, třetí napálím a jsem v chybě a dvě minuty v hajzlu. Takto opakuji co 3-4 kontroly, dokud mě nedocvakne Romana Zabořilová a s ní už konečně dokážu z toho lesa nějak vyběhnout.

E2, krátká v porostech

Ach dobrotivý Bože, proč jen jsem se nenarodila s dvěmi křovinořezy místo rukou? Mapa Šratnov je zelená, protkaná průseky a jen místy nabízí uklidňující pohled na bílé proužky raději dráždí okolo žlutými pasekami. V lese jsou jámy a vývraty, jinak víceméně kulové. Když před koncem doběhnu Romanu, vidím ji sice ráda, ale radši bych ji viděla s kontrolou. Chvíli si hovíme v chybě a pak teda jdem ke kontrole. Do cíle jí vracím pátek.

E3, sprint v břidlicích

Na startu se velmi soustředím, abych udržela hlavu a nepouštěla se do nějakých divočin. 2 minuty za mnou jde Bára Chudíková, 4 minuty Romana. Takže startuju, po mapovém startu kousek rovně, do lesa, najít jedničku, nemůžu ji najít, motám se jak netopýr při technopárty, 3 minuty po startu šťastně nacházím startovací lampión a jdu znova do lesa. Teď už dělám jenom menší chybu a mám jedničku. Fuj, to jsem si oddechla. Menší blbost na dvojku a pak už jdu víceméně čistě. Že nejsem mimo jenom já mě přesvědčuje, když kousek před cílem mě předbíhá Bára Chudíková.

E4, zkrácená klasika v porostech, břidlicích

Pohled na trať naznačuje, že to je middlovatá klasika s hromadou kontrol, nejprve vedených po pasekách, menší zatopené lomy, malebné kopřivové údolí potoka, lom na konci mapy, kde blbě naběhnu do silné černé čáry, kterou přece nebudu obíhat (pro příště si píšu, že žula je príma kámen, po kterém se dobře leze, břidlice je sviňa, co klouže, nedrží a bolí), zpátky přes maliny a závěr trati v břidlicových polích, abychom si tak zrekapitulovali, o čem byl tenhle week-end. Až na lezeckou vložku a dvě zmatené odběhnutí od kontroly se mi docela daří, škoda, že se daří i soupeřkám, ale budu přející a řeknu, že jsem ráda, pěkné to bylo.

-------------------------předzávodní info-----------------

Závody budou! Zpřísněná opatření při parkování, odstupy všude (tak snad i v lese), ale budou.

Jo a nalinkovala jsem tu špatnou verzi startovek, koukněte na aktuální na Orisu.

Skupinka dobrodruhů se vydává do cizokrajných Slezských lesů a lomů.

V okolí řádí Covid, máme si vzít

  • roušky
  • svačiny (nebude občerstvení)
  • klec na děti (zrušená školka),

Dále jsou venku pokyny, v pátek se potkáme v Bohdanovicích, odprezentuju a v Kolaja busu (tmavě modrý Mercedes Vito s potiskem hodin) budou startovní čísla. pokyny

Startovky jsou venku. Je tedy docela dobře možné, že startovní čísla budou u např. Šestákovic vozu, protože Ptaaka tam pošlem na kole, zatímco já budu někde, kde je teplo, sucho a dostane se tam jídlo. Označíme se jasně VLI dresy a najdem se!

-jana k.e.