pořádáme

04.08.2020

Sandstones

Štítky: závody
neboli Pískovce. Jedem do Doks.

Pískovce, Macháč, léto, závody!

Všechno to tam bylo a my byli z toho tak uvaření, že nebýt Oldy, tak se na stupně ani nepodíváme.

Olda druhý v H65!

Kromě toho stojí za zmínku jen 4. místo Vojty Votavy v H10.

Zbytek běžel jako o život, na stupně to teda nestačilo.

1. etapa, krátká

Kuba Škoda postavil tratě v průběžných lesích a skalnatých hřbetech. Po lese to (když se dařilo) svištělo, až dříví praštělo. Skalky nebyly tak vysoké, aby nešly přeběhnout, zelená v mapě znamenala jen trochu hustější a stromy, ale na rychlosti nic neměnila. Obecně mi přišlo, že bylo třeba dost spěchat.

Nechala jsem se nachytat hned na první kontrolu, azimut, v půlce přebíhám křižovatku. Akorát, že já od půlky běžela nějak křivo, doběhla do háje, tam se otočila a běžela zas zpět. Od zářící a nekomplikované kontroly vidím odbíhat Manfreda. Uvědomuju si několik věci: Manfred startoval minutu za mnou a běhá zásadně bez buzoly. Až tak špatný azimut jsem schopná vyprodukovat.

2. etapa, klasika

Kopce s kopcema. Kontroly jsou krásně nalezitelné, inu klasika, cesta k nim je krásně zapeklitá, inu klasika. Vymýšlení voleb se mi vcelku daří (na rozdíl od pátku, kdy jsem byla ráda, že přiběhnu na kontrolu a tam teprv vymýšlela, jak to bude dál). Nevynechávám jedinou občerstvovačku, je hic jak u opic. Na konci běžák po rovině, kdo umí zrychlí, kdo neumí, plouží se dál.

3. etapa, krátká

Zase ten průběžný les, skalky na každém rohu, běží to jako o život, ale přitom je potřeba furt číst mapu. A buzola, opět mě trápí buzola, když ukazuje úplně jiné věci, než čekám. Na konci přeběh do cíle s mírně zvlněným terénem, hraní si na kopci v rámci dvou vrstevnic, krása.

Celkově spokojenost, terén libový, mírný k nám netrénovaným a přitom s dostatkem stimulací.

---------------------------------------------------------

Díky Heňovi nás je přihlášeno požehnaně a pořadatelé jsou na nás už docela připraveni.

Startovky E1, E2, E3. Pozor, startovky se aktualizovaly 29.7.

Centrum je v kempu Borný https://mapy.cz/s/henelahero, dojezd z Liberce krásnou hodinu. Máme optimalizovat místa v autech, nově jich pár nabízím, ať se sgrupujem.

Pokyny říkají spoustu zajímavostí, například skoro tři kiláky na start E1, že mapy budou pro všechny etapy 1:10000. že nejsou mapované vývraty a že v lese řádí kůrovec a lesáci.

Budu brát klubový stan a když mi někdo prozradí, kde je křídlo, bude ozdoben i křídlem. Jinak pouze sušícími se VLIO dresy.

Markéta Poloprutská nabízí své místo v D21E, pokud byste měly zájem, ozvěte se Tomášovi.

-jana k.e.