pořádáme

13.09.2020

Kopidlno, oblasťák ve Východočeské oblasti

Štítky: recenze
ZPĚT
VLI8055 |
Přišli jsme, zaběhli jsme, zvítězili jsme!

Hospodářské lesy rovinatého rázu hostily oblastní žebříček Východočeské oblasti 12.-13. září. A protože u nás bylo pusto a prázdno, stálo některým z nás těch 80 kilometrů za to.

V sobotu na krátké trati se ukázal Přemek, který s přehledem zvítězil a ty dvě chyby, co mu oris ukazuje, nepřesahují žádná minutu. Kdo z nás to umí, ptám se, což? Zlato v H65C.

V neděli na klasiku byla naše výprava početnější, na bednu se dostala opět ideální polovina závodníků a to Standa Vilém první v H35D (tímto začínám sledovat kariéru tohoto nadějného borce) a Přemek druhý v H65C (chyba na předsběrku, copak se tam stalo?).

Co přináší lesy v Kopidlně? Trávu. Hrozně moc trávy, po hlavu trávy, nad hlavu trávy, zamotat se do trávy a jako kokon uložit se na zimu. Pak taky

  • místy dost nezřetelné průseky, ale hodně
  • přechody bílé a světle zelené, pro mě nečitelné (asi moc velká rychlost, určitě to byla rychlost)
  • nevýrazné výrazné stromy, hodně jich
  • vývraty, děsně malé
  • síť cest jako čtverečkovaný papír

Tušíte, a asi jste to tušili i předem, když jste nejeli, že les není žádná hitparáda. Tratě vypadaly vesměs dorostenecky, což mě vedlo k ryze dorosteneckým chybám. V sobotu jsem vyběhla na první kontrolu, azimut, svištím, letím, už tam budu, co to tady je za zelené, to je nějaké divné zelené, je to moje zelené? Asi to není moje zelené, bo kontrola tu není, tak jsme odběhla se někam najít a o tři minuty později doběhla jen o kousek dál a tam už bylo moje zelené a moje kontrola. V neděli, ten samý případ, ten samý směr a teď jsem přesvědčená se nenechat nachytat. Takže se nachytávám znova, o kousek dál...

Jinak si nestěžuju, mohlo to být více ostružinové, nebylo, místo byl les umetený a rychlý, v neděli jsem dost obíhala a těch pár pasáží s trny a kopřivami jsem čekala, tedy nezatracovala.

Celkově hodnotím výlet jako hezký, navíc jsme s dětmi na shromaždišti nasbírali padaná jabka a teď z nich bude závin. (Závodníci, kteří nezvládají medaile, zvládají aspoň záviny. To je pravidlo.)

-jana k.e.

Fotky: