pořádáme

06.01.2021

Jaký byl první BorCup

Štítky: reportáž
ZPĚT
Běhání za kontrolami povoleno!

Já vím, je zima, nezávodí se.

A nemůže se. Ale copak to vůbec nejde? BorCup v Benešově nad Ploučnicí beru jako světlo na konci tunelu, kdy individuální trénink se startovkou, zákazem shromažďování se i po dvou a vůbec vší opatrností lze uspořádat a to i oficiálně. Snad to nebyla osamělá světluška.

V neděli jsme se sebrali z opršeného Liberce a s nadějí, že za kopcem v nížinách užijem trochu toho tepla, jsme vyrazili. Leč na místě nás přivítalo pár centimetrů mokrého sněhu, mlha a počasí, že bys psa nevyhnal. Akorát pár dětí venku sáňkovalo.

Co je potřeba udělat před startem 6.3 km dlouhého městského běhu s 24 kontrolami. Rozklusat? Soustředit? Ale kdeže.

Na startu nás ženou jak nadmuté, abychom se neshromažďovali, takže si nestihnu zapnout hodinky (na první kontrole to doháním), zavázat gatě (to stíhám až při postupu na 12. kontrolu) a utáhnout popisník (za trest jsem do něj po celý závod nekoukla). Závodní rychlost mi nehrozí, navíc je tam kopec jako prase, tak se snažím být aspoň přesná, což se vcelku daří, když už si docela věřím, naběhnu do chyby... No považte, místo na 9. naběhnout na 14. a pak zmateně hledat 9. na druhém břehu.... ach pane bože, do čehos to duši dal. Po tohle zakopnutí zakopávám ještě párkrát, ale už né tak strašně.

Za půlkou mě začíná dobíhat Ptaak, takže tuším, že chyby se nevyhnuly ani jemu, ačkoli mě na rovince snadno přesprintuje, udělá z posledního kopce šikovně další botu a do cíle běžíme spolu.

V cíli se nezdržujeme, stejně je potřeba jít za dětmi, kterým jsem slíbila, že 6 kilometrů po městě poběžím maximálně 40 minut. Ale asi jsem zapomněla, že jsem Vojtěch Král. A že naběhnu přes deset kiláků.

Prvním mužem VLI v roce 2021 se stává Martijan, 3 minuty za ním Erik, za další 2 minuty Marek Šesták. Ženské výkony by mohly být lepší, třeba Bohďa by mohla mít boty s nějakým vzorkem, já bych mohla chodit rychleji a Danča by to nemusela disknout. Po pohledu do orisu to vypadá, že v příštím týdnu si kromě Bedřichovské pětihodinovky můžete zaběhnout i druhý Borcup v Srní. Nezačíná ta sezóna perfektně, ale s nadějí se funguje líp.

-jana k.e.

Fotky: