pořádáme

05.04.2021

Technika OB na pokračování - díl druhý

Štítky: tréninky
Teorie je jednoduchá, podívám se do mapy, vyberu si postup a po něm doběhnu ke kontrole. Praxe už je trochu složitější, ale existuje několik základních technik orientace, pomocí kterých se dá najít každá kontrola bez chybování.

Tento seriál se je bude snažit přiblížit pomocí existujících metodických materiálů, postřehů z praxe a v poslední řadě pomocí ukázkových tréninků pro osvojení a zdokonalení jednotlivých technik.

Materiál je určen nejen jako pomůcka pro trenéry, ale hlavně pro všechny, co se chtějí zlepšit a kontroly nacházet pomocí vlastních osvojených dovedností bez ohledu na výkonnost a věk. Jediným nutný předpokladem je umět číst a znát mapové značky.

První díly budou zaměřeny na „bezchybnost“ a pokud se podaří pokračovat, zkusím se zaměřit na „bezchybnost a maximální rychlost“.

Díl 2. Správný směr

Trénink odbočovák - Frantina HD12+ cca 4km

Trénink odbočovák - Frantina HD14+ cca 6km

Tréninky lze zkrátit a není potřeba roznos - soustřeďte se na objekty a ne na hledání fáborku nebo lampionu. Rovněž čas není důležitý, možnost se vrátit zopakovat postup a uvědomit si chybu. Snaha o preciznost a splnění cíle, v případě zvládání soustředit se na plynulost, zrychluji pouze tam, kde můžu....