pořádáme

20.07.2021

Grand Prix Silesia

Štítky: reportáž
16.-18. července, Jakubčovice

Silesia.

Mám ten kraj ráda. Asi není divu, že jej mám o něco radši, když se běží ve Vidnavě nebo v Jakartovicích, ale věřte či ne, cítím potřebu se občas podívat i do porostového lesa, možná ze stejného důvodu jako mě baví třeba sprinty. Bolí to, výsledky budou chabé, ale o to víc si pak vážím skalních terénů.

Výsledky

První místo v H65 zcela neohroženě Přemek.

Druhé místo v H65 Manfred.

Druhé místo (tramtadadadá) v D21A já. Oslavujte, stačí pouhá třičtvrtě hodina a byla bych první.

Třetí místo v H70 Petr Karmazín.

Sláva a čest všem, kdo nediskli, těm, kteří diskli, pochopení.

E1, pátek, krátká trať, Jakubčovice

Mapa je zelená. Les je zelený. Nejlepší přípravou byly tréninky MTBO: kde to jde, chodím po cestách, kde to nejde, chodím s nohama 15 cm nad zemí - případně se plazím do výšky 30 cm nad zemí v hustníku.

E2, sobota, krátká trať, Jakubčovice

Terén opět zelený, ale toho se já už nebojím, půjde to oběhnout, půjde to přečíst, všechno umím, všechno jsem už viděla... Akorát tu jamku a pak ještě další prohlubeň ukryté v světle zelené jsem prostě neviděla, možná taky proto, že jsem je hledala sice v kolečku, ale dostatečně vedle.

E3, sobota, krátká trať, Hlubočec

Mírná změna lesa! Neškrábou mě tolik ostružiny, ale suché větve hustníků. Nevím, jestli je to vylepšení. Chodím opatrně, poměrně přesně, moc se neztrácím, jsem se sebou spokojená... až do chvíle, kdy mě doběhne soupeřka o 2 minuty. Nakonec mě vyvede z lesa a jsem jí za to vděčná.

E4, neděle, klasika, Hlubočec

Poslední etapa. Poslední síly. Zdá se, že stavitel již nemá o závodnících nejvyšší mínění, takže nám věnuje pár žákovských kontrol. Být to první etapa, asi jsme nevrlí, ale já si nestěžuju, krmelec u cesty nacházím zcela bezchybně. Teda Otto si stěžoval, že většinu tratě běžel po smajlících. Ruku na srdce, koho kdy nepotěšil smajlík na správném postupu.

Podtrženo sečteno

Přijdu i příště! Zapomněla jsem si koupit další hrnek s mapou a ty terény se dají přežít. Jo a taky je to jediný závod, díky kterému se dostanu do "Jak to vidí Béďa".

-------------------------------------------

Startovky jsou venku

Pokyny jsou venku, i s obrazovou částí, kde je akorát zajímavá mapka.

Jestli to správně chápu, čestné prohlášení není potřeba, stačí splnit jeho pointu. Kvůli nejasnému formátování pokynů nechápu, jestli očkovaní mají mít i test. Vyhledala jsem aktuální vládní nařízení bodu I/16 a tedy by to mělo stačit.

Je bezkontaktní prezentace, kde si vyzvedneme čísla, a tudíž navrhuju, aby si každý po příchodu vyzvednul své číslo a nechal tam čísla pro své klubové (spolkové zní blbě) kolegy.

Připomínám ještě neoblíbený trik, že popisy jsou jen na mapě. Viděla jsme na štafetách borce, co si je utrhl a dal do popisníku, ale nechci tím nikoho navádět.

-jana

------------------------------------------

Botas je mrtev, ale máte-li natrénováno, můžete to zúročit na Silesii.

Druhé kolo přihlášek je do 10.7., místa ještě jsou, akorát je potřeba hledat ubytování v okolí.

web, oris

Lesy budou velmi zelené, o šutr nezakopnete, ale věřím, že stavitel nás nenechá utopit v ostružiní.

-jana k.e.