pořádáme

05.10.2021

poslední letošní bajky ve Zbraslavicích

Štítky: MTBO
jak jsme zajeli posbírat pár posledních bodů

V sobotu ve Zbraslavicích (od Kutné Hory na jih) proběhl dvojzávod middle + sprint.

7 statečných VLIáků přijelo posbírat zážitky. Pohledem do výsledků je možné zjistit, že jsme nesbírali medailová umístění, spíše potvrzovali stálou formu. výsledky middlevysledky sprint

Jaký je ve Zbraslavicích les? Takový postapokalyptický. Rovný, občas melioračka, kůrovec a harvestory. Podívat se do něj pěšky by vás neuspokojilo, na kole se to ještě dá přežít, i když už jsme viděli i hezčí místa.

Middle začal zvolna oťukáváním kontrol a zjišťováním, jestli jste schopní přejet odbočku nebo ne. V půlce trati se objevil přejezd zvaný Sofiina volba: tečka kolem hustníku, kterou tam někdo nakreslil jen proto, že mu bylo v lese smutno, nebo tečka v pasece, kterou projel harvestor?

S Julií jsme si přinesly ponaučení (Nechoď do tečky. Nikdy!) a taky návrh na novou mapovou značku ("na hovno cesta". Umožňuje pomalejší rychlost než chůze s kolem. Vyhněte se jí i při příčném přecházení.) Jako mnoho jiných závodníků jsme také zvolily postup skrze hustník, což je s kolem přes rameno o poznání zábavnější než bez něj. 

Celkově hodnotím třeti tečkami z pěti. Víc teček bych nejela.

Sprint byl jako vždy zběsilý. Cesty užší i širší byly vesměs prostupné a v pekelné rychlosti bylo třeba na rozklepaném mapníku co nejrychleji určit, kam to střelit. Po počátečních zmatcích se mi povedlo jet. Na polovině kontrol jsem neviděla jiné volby než sesednout,  otočit kolo a zase děsně rychle točit opačným směrem.

Na smutnou nótu můžeme konstatovat, že letos se nám nepodařilo sestavit družstvo, ale budeme se snažit do příště.

Ve vyhlášení Českého poháru v sobotním večeru si (virtuálně) stoupnul na 3. místo Kuba Škoda v kategorii M21E, velká sláva a vůbec. V kategorii M50 je třetí Kari.
Děkujeme, za rok přijedem znova. Někam jinam.

-jana k.e.