pořádáme

13.02.2004

LOB - doma - Barvy VLI hájila Böhmová a veteráni

Eva Böhmová získala dvakrát bramborovou medaili. Veteráni se poprali o posty nejvyšší.
Eva Böhmová získala dvakrát bramborovou medaili. Veteráni se poprali o posty nejvyšší.

O víkendu pokračovala sezóna LOB dalšími dvěma závody na Vysočině. V sobotu byla na pořadu zkrácená trať, v neděli klasika. Na startu se objevila skoro pětistovka závodníků - pěkný terén a dobrá organizace závodů na Vysočině byly dobrým lákadlem. Oba závody znamenaly pro závodníky nejen lyžařskou lahůdku, ale také mapařskou. Jemně zvlněný terén s hustou sítí cest nabídl zajímavé volby postupů. Varianty postupů byly na první pohled téměř srovnatelné a tak se vyplatilo občas zahledět se do mapy a chvilku popřemýšlět.Nakonec vyhráli ale ti, kteří přemýšleli a jeli nejrychleji.

V sobotu bylo v ženách na prvních dvou místech tradiční pořadí - vyhrála opět Barbora Chudíková (SJI) před Helenou Randákovou (VRL), třetí tentokrát skončila Zuzka Stehnová (EKP), 4. Böhmová, 5. Hasmanová, 6. Jiřištová. V mužích vyhrál tentokrát Luboš Tomeček (VRB) o 18 sekund před Ondrou Vodrážkou (VPM) a více než o minutu před Honzou Lauermanem (SJI), 4. Šurgan, 5,Rygl, 6. Venhoda.

Suverenitu potvrdil v kategorii H21A náš Michal Horáček, který po oba dva dny měl skvělou formu a s přehledem vyhrál, stejně jako veteráni Přemek a Olda. Ti pro "změnu" soupeřili jen spolu a nakonec úspěšnější Přemek se radoval ze zlaté medaile. O něco mladší Zbyněk Valoušek ve své kategorii urval bronz. Skvěle zajela Zuzana Škodová, která vyhrála o 4 min. Za zmínku stojí i úspěch našich nadějí. Mladí T. Henych a O. Kopal nestačili v kategorii H14 A pouze na Krajíčka z Vrchlabí a tak si z Vysočiny přivezli stříbro a bronz.

V neděli se v ženách na prvních čtyřech místech zopakovalo pořadí ze soboty (Chudíková, Randáková, Stehnová, Böhmová), Zuzka Stehnová si tím vybojovala nominaci na MS ve Švédsku. V mužích byl nejrychlejší Ondra Vodrážka, sobotní vítěz Tomeček za ním zaostal o 1:11 min., třetí dojel Seidl (EKP), 4. Votoček, 5. Kolín, 6. J. Vodrážka (Lauerman byl disk.).

Kompletní výsledky našich borců ze soboty a neděle najdete na strance zavodu

Přílohy: