pořádáme

23.11.2021

Derby Liberec-Jablonec

20.11. přišli jsme, viděli jsme, doběhli jsme

Výsledky jsou venku. Dopadli jsme výborně, pokud budeme koukat na výsledky MINI tratě (gratulace Lukášovi a Bohdě). Na MAXI trati to jistíme těsně pod bednou (Ivoš s Márou a Píchal válejí!).

V pochmurném počasí s nízkou teplotou byly lesy mokré, ale teplo v nich bylo. Start z hradu Návarov nás prakticky po rovině dovedl na první kontrolu a pak začaly seběhy (si myslíte, že s hřebíky to neklouzalo? hahaha) a výběhy (výšlapy?) ve svazích nad Jizerou. Skály, mapa docela cajk, když jste nekoukali na krmelce, posedy nebo některé pěšinky.

První občerstvovačka u řeky v Jesenném přišla vhod, protože třeba mi už bylo ouvej. Z ní přišel výšlap 30 vrstevnic, díky kterému jsem od té chvíle šla sama. A nebylo to proto, že bych všem utekla.

Předlouhý přeběh (mlha, zima, deprese, jsem sama, tak sama) a pak pasáž v břidlicových lomech. Bylo to maso s drobným čtením, což v měřítku 1:16000 nemusí být pro každého. Pro mě to bylo, protože jsem snížila rychlost na minimum a potkala další tři soupeřky. Druhá občestvovačka přišla jako spása a zároveň touha: "Óóó, ať už jsem v cíli!"

Mokrá jáma (omylem jsem ji probrodila, byla po pás), šutr, skalka, seběh do Železného Brodu, nenaběhnout do pastvin, oblézt tu dlouhou špičatou skálu těsně před Brodem (jak se jmenuje?), porochňat se v bahně za poslední kontrolou a pak už jen najít hospodu s cílem. To poslední mi přišlo dost náročné, příště musím lépe číst pokyny a nastudovat, kde ta hospoda je. Abych ji našla i ve stavu těžké prošitosti.

V cíli už byl svět v pořádku, jídlo, teplo, akorát ty pivní štafety jsme opět nějak nedoladili.

Rozbor výsledků jasně říká, že máme rezervy v dlouhých a pivních tratí. Je tu někdo, kdo by se ujal tréninku?

-------------------------

Podle rady Heni se organizujeme do pětic, které si koupí jednu jízdenku a můžou jezdit celý den.

Zde seznam pětic:

Jana K.E., Jean, Anička Z., Otto S., (a kdo ještě?). Poznámka k této pětici, pokud budete chtít pařit v Brodě déle než já, ponechávám jízdenku většině a jedu domů ];-)

-------------------------

EDIT 15.11.: Doprava.

Vzhledem k dopravní obslužnosti Návarova (čtete v tom slovním spojení tu ironii, že jo) je organizátory navržený vlak imho ideální spojení (9:35 odjezd z Liberce). Což takhle koupit hromadnou jízdenku? Hlašte se mi, kdo chce jet se mnou, koupila bych v pátek večer lízdenku.Obvzlášť platí pro ty, kteří už několik let nejeli vlakem, a nevědí, jak se to dělá.

Cestu zpět neorganizuju, budete plní zážitků a určitě pojedete tak o tři vlaky později jak já.

-----------------------

Jablonec letos staví nejdrsnější závod roku.

Hlaste se v přihláškovém systému, checkněte oris, těším se na vás v kategorii Derby Maxi D nebo Derby Maxi H (vyjímečně, pro šestinedělky, sedmdesátníky, nezletilce a pacienty po oboustranném TEPu v Derby Mini).

Start Návarov, cíl Železný Brod.

-jana