pořádáme

02.11.2021

I když tam nejsou šutry, stejně se tam běhá.

Jak bylo na výletě do Moravskoslezské oblasti 31.10.

Můj rodný oddíl pořádal na Halloween krátkou a já neodolala. Ten les je přímo za barákem, běhám do něho pokaždé, když jsem na návštěvě, akorát s mapou ho moc neznám.

Proč? Protože mapa je tam z roku 1986. Takže teď tu je zbrusu nová mapa na taaakhle starém prostoru, to je skvělá příležitost, že ano? Obvzlášť bych vypíchla skutečnost, že na té nové mapě se tu pořádá oblasťák pro 200 lidí. To se vyplatí, což?

Ze startu je super výhled na město, shlížel odtud Petr Bezruč, teď zde shlížím já, kecám s trenérkou (ano, je to fotka od ní) a vůbec nekoukám třeba kde je sever a tak. Ale naštěstí to není těžká úloha, start je na jasném místě a zanořit se do lesa jde jen jedním jasným koridorem. Takže běžím tou podzimní nádherou, sbírám to jako houby, akorát trojku debilně podběhnu a přes dvě minuty tam běhám jako zmatená včela.

Zelené pasáže na mapě jsou místa, kde 10 let zpět prošlo tornádo. Teď tam jsou odrostlé zelené smrčky podrostlé ostružinama. Ptaak na vlastní oči vidět Opaváka, který se do toho marastu dobrovolně zanořil. Srovnáno s pichlavými hustězelenými pasážemi na letošních Rumcajsových mílích to je průchodné, srovnáno s letošním Grand Prix SIlesia to taky ještě jde. Ale nechcete to. Ptaak vymyslel teorii, kde v tomto kraji běhá málo lidí, protože tady ten orienťák fakt bolí.

Já zelené obíhám, pomalu se rozečítám v mapě, dost často chodím na tušáka, ony mě ty drobné terénní útvary nakonec přitáhnou. Když už cítím, že jsem v souznění s mapařem, přichází 13. kontrola, na téhle straně kopce tomu zase nerozumím a jsem ráda, že to tak nějak trefuju. Teda v případě 13. kontroly netrefuju.

Lituji hořce skoro 5 minut mapových chyb, jinak by ten výsledek vypadal skvěle a úplně by se vyjímal. Ale to by moh' říct každý.

Béďa se popral s fáborkovou tratí, Ptaak se popral s chlapskou tratí a dle vlastních slov trpěl.

výsledky VLI

-jana

Fotky:

Přílohy: