pořádáme

26.01.2022

Oblastní žebříčky se v ORISu těší na sezónu

Štítky: závody
ZPĚT
--ab-- |
Pořadatelé chystají 11 jarních a 11 podzimních závodů oblastních žebříčků

V ORISu jsou připraveny oblastní žebříčky na sezónu 2022. V Ještědském žebříčku dospělých pro kategorie DH21+ je celkem 22 závodů. Hodnoceno bude 14 nejlepších výsledků. V žebříčcích mládeže pro kategorie DH10-20 je po 11 závodech a hodnoceno bude 7 z nich. U všech tří žebříčků jsou i odkazy na soutěžní dokumenty oblasti: soutěžní řád a prováděcí pokyny.

V kategoriích DH12-20 je možné z oblastního žebříčku i oblastního mistrovství získat licenci B. Podrobnosti jsou uvedeny v přílohách A a B klasifikačního řádu.

Klasifikační řád v příloze B rovněž uvádí následující: "V žákovských kategoriích se hodnotí závodníci bez ohledu na licenci, v ostatních kategoriích se nehodnotí závodníci s licencí E, R a A (pro zařazení do žebříčku je rozhodující licence ke dni prvního závodu zařazeného do příslušného žebříčku)." To kromě jiného znamená, že v kategoriích DH16-20 nejsou hodnoceni držitelé licence A.

Do oblastních soutěží patří i poháry žáků pro kategorie DH10-14 a veteránů pro kategorie D35-75 a H35-80. Hodnoceno bude nejlepších 14 klubových výsledků z 22 závodů. Podrobnosti k oběma pohárům jsou uvedeny v soutěžním řádu.

Součástí oblastní termínové listiny jsou i další oficiální závody, které budou zařazeny do rankingu dospělých a rankingu veteránů.

OM ST je naplánováno jako součást závodu českého poháru štafet na sobotu 24. 9. (pořadatel STH).

JŽD JŽM jaro JŽM podzim