pořádáme

11.06.2022

Výlet do východočeské oblasti, Rtyně v Podkrkonoší

Štítky: reportáž
Jsou ty závody u nás nějaké zřídkavé, tak jsme se zajeli podívat, jestli to ve východočeské oblasti dělají dobře. Spoiler: Dělají to dobře, ačkoli tu lesy nejsou úplně zajímavé.

Krátká trať okolo Vízmburku přinesla spoustu hezkých průchodných lesů, místy střihnutých pasekami (čerstvé průchodné) a hustníky (hnusné, nelez tam). Ve svazích se objevil sem tam i šutr, ale všude se daly najít prohlubně, rýhy, výrazné stromy, světliny.

Být romanopiscem, vystačím s tímto popisem, ale že já blbec do toho teda i vlezla, musím přiznat, že kopce jsem chodila pěšky, protože byly moc strmé, prohlubně jsem hledala obezřetně, ale víceméně v pohodě, a hustníky - ty byly v pohodě do předsběrky, kde jsem dostala zelené šílenství, rvala to zcela nesmyslně a zcela zbytečně ztratila 3 minuty drásáním se tam a zpět.

Ale mohla bych se určitě vymluvit na skutečnost, že jsem běžela s Beďovým kontaktním čipem. (Air je na výměně baterie. Přes pět let používání, to jde.) Třeba když razíte při seběhu, tak to dost pocítíte! To určitě udělalo těch 14 minut rozdílu...

Těšila mě stavba trati, nenudila jsem se, buzolu jsem musela sledovat a skončilo to dřív, než jsem zemřela. Velkou chválu snáším na fáborkovou trať, nabídla zkracovačky po cestách i po rozhraních porostů, tři fáborkové kategorie měly rozdílné kontroly, všichni v cíli dostali kartónovou skládačku letadla... Úspěchy u dětí zaručeny!

Výsledky VLI: my s Ptaakem jistíme hlavní kategorie ze zadních pozic. Pochvalu dostává Jára, který spolu s Ptaakem odběhl HDR a ve veliké rychlosti vymyslel fakt hezké zkratky.

-jana k.e.