pořádáme

26.07.2022

H.S.H. Vysočina cup

Štítky: reportáž
Jak jsme byli na Vysočině a proč už tam znova nepojedem.

HSH Vysočina cup (dříve Botas) je profláknutou velikou akcí s vydatným doprovodným programem a velmi přátelskými podmínkami pro letní dovolenou s dětmi (blízké starty, dostatek kategorií, kemp na shromaždišti).

Jak jsme dopadli?

Nejlépe dopadl Míňa jako 4. v H45B, pak ještě máme obšancované 5. místo pro Josífka v H10. Gratulujeme a těšíme se, jak v onačejších terénech budete ještě lepší.

E1 krátká ob postupy

Les má, milé děti, funkci hospodářskou a rekreační. Takhle v CHKO Žďárské vrchy bychom mohli doufat, že funkce rekreační bude nadřazena té hospodářské, ale není tomu tak. Takže tu máme podmáčený smrkový les na rovině, do kterého vjely harvestory. Prostor závodu je ohraničen zpevněnou silnicí, to je jediná, kterou můžem dedikovat lidem. Pak jsou cesty v prostoru a ty jsou kompet rozježděné od harvestorů, pro běh zcela nepoužitelné, vlastně pro nic nepoužitelné. Volný terén je místy průběžný, místy podrostlý smrčky a borůvčím.

Stavba spoléhá na to, že umíte udržet azimut. Bohužel mně se ten v hlavě komplet přetočil, jsem opět jako Lenka Filipová: Někam mě to táhne a já vůbec nevím kam... U třetí kontroly mám zásek 15 minut a jsem zralá na lobotomii.

E2 klasika ob postupy

Jsme o kilometr vedle a je to tu krásné. Les je pořád ten smrkový, ale vyrostl tu kopec, válejí se tu kameny, krása. Klasika je lemovaná velmi mnoho kontrolami, nenazvala bych ji úplně middlovatou, ale jako hodně kontrolovou. Jedenáctá kontrola je kámen na kraji paseky. Paseku zrovna těží lesáci, takže je to kámen třeba 80 metrů od kraje. A pro toho, kdo startuje o hodinu za mnou, třeba i přes 100 metrů od kraje paseky. Potkávám techniku na dvou místech, nikde mezi dětmi nebo na příliš exponovaných místech, ale taky bych je radši nepotkala.

E3 zkrácená ob postupy

Jsme mezi prostory E1 a E2, je to tu s mírným kopcem, je tu dost bažinek, ale jde to. Běžecké pasáže a oťukávání hustníků jsou doplněny skokem do hustě zeleného hustníku, kde hledáme rýhy a jejich křížení. Tam vyseknu chybu - nechám se zlákat rojnicí hledající moji kontrolu, ale příliš brzo. Jinak je to tam hezké, čitelné, jenom to chce uklidnit a dočíst. Na konci se leze do kopce, nějak na něj nemám síly, tak se jen tak plazím. Předbíhá mě Míňa, vůbec mi nepřijde, že by šel podlahu, takže příště až bude potřebovat doběhnout bednu, tak by měl zrychlit :)

K E3 je potřeba ještě dodat, že do 3 ráno hulákala ze vsi diskotéka, čímž se srovnaly podmínky pro závodníky pařiče/rodiče/spáče... prostě nespal nikdo. Kromě dětí, těm to bylo buřt.

-jana k.e.


Ve složení, které úplně nenaznačuje party roku (Kolajovi, Matějáci), jedem na Botas hájit barvy VLI.

Venku jsou pokyny (berem místo v klidném kempu), startovky ještě nevidím, ale snad budou brzo.

Na starty je to příjemně blízko a počasí má být v klidu. Co by se mohlo pokazit?

-jana k.e.