pořádáme

08.08.2022

5EOB Tis

Štítky: reportáž, závody
Jedeme do Tisu. Na 5 dní.

5EOB Tis

Určitě jste zvědaví, jak se nám daří v Tisu. Že jo? I ti, co běhají po švédských lesích, ti taky, že jo?

V Tisu už jste to mnozí viděli. Les je takový suchý (kde není), průběžný, kopce jsou tu takové dětské a na kopečcích sedí kameny. Zajímavé je na nich to, že když tak trochu nevíte, tak všechny ty kopečky a kameny vypadají lautr stejně.

3.8. krátká trať

Nejlépe máme obšancované H70 (Manfred jede! Mirek třetí s dvouminutovou ztrátou.) a D70 (Stáňa zadupala soupeřky hluboko do země.)

Zkušeně vběhnu do lesa. Jednička, brnkačka. Dvojka, pohoda. Trojka, kolečkem se dotýka dvojky, přeběhnu cestu a hup na šutr... 3 minuty dohledávka. Tak jo, zkušeně se uklidním a pak už to zase jde. Barvy v mapě občas sedí a občas je třeba je brát s (časovou) rezervou. Dohromady je to hezké, dá se to běžet a dá se krásně zamotat, když vás tyhle věci těší.

Po doběhu seberu síly a vyrazím s Járou na HDR. Po startu trochu překvapení, v mapě nemáme fábory. Ale běžíme po cestě, hledáme krmelec, tak asi v pořádku. Postupem času obtížnost stoupá. U čtvrté kontroly přestáváme předstírat, že mapuje Jára, seberu mu mapu, protože se bojím, že jinak zajdem do kufru. Dva postupy by nepřekvapily v hlavní kategorii. Naštěstí je nezkopu a neztratím tímto Járovu důvěru, jestli to byla stavitelova myšlenka, tak ok, akorát teda já už dneska nějaké mapování měla a klidně bych si jej odpustila.

4.8. klasika

Když je v Praze abnormální hic

Běžím v Tisu a nenajdu nic ...

Houby, Manfred a Stáňa našli všechno a kategorie DH70 tímto dominujeme. Dokonce i já projevuju mírně nadprůměrnou inteligenci a dostatečnou ochotu zvedat nohy a končím třetí.

Klasika to byla odporně běhavá. V lese to křupe suše pod nohama, bažinky nikoho nepotopí, kopečky se skalkami mi nahrazují buzolu, konečně vím, na co tady zase koukat. Kdy to jde, obíhám to po cestách, ono to moc často nejde, ale občas si to užiju a své tempo místy navyšuju na závodních ... 6:00. Když je to z kopce tak i trochu líp.

Ptaak se naopak vrací z lesa disknutý a jde radši na HDR, které jsou opět zbytečně delší, na cesty už si vlastně ani nehrají a stávají se tandemovým závodem s jednou mapou. Možná existuje dospělý, který není dostatečně saturován vlastní tratí a chce se předvést před potomkem. Nechť pochválí závod ve zpětných vazbách ORISu, protože ode mne to tam nezazní.

5.8. krátká

DH70 přinášejí vyrovnanější souboj, kdy Manfred a Stáňa museli nasekat nějakou chybu. Béďa skončil 2. v H10L a Jára 3. v HDR.

Stala se taková srandovní věc. Chyběly všechny mapy D21A a (shodné) H21B. Ale přebývaly D14. V praxi: těsně před ostrým startem mi vrazili do ruky jiné popisy a řekli, že běžím běžím mladé holky. Tak jo. Je to běhavá krátká, samé azimuty čistým lesem a hlídat si mírné vrstevnice, světle zelené a žluté prostory. Kameny jsou občas, málo. Ke konci jsou vidět i údolíčka. Z počátku si užívám trať a přijde mi, že běžím hezky. Akorát se sbíhám s nějakou čtrnáctkou a pak se spolu ženem lesem. Ona má místy lepší azimut, já rychleji čtu šutry, ona mě drtí do kopce, já ji místy předběhnu v terénu. Před koncem je kopec a tam mi beznadějně utíká. Snažím si říct, že kdyby mě předběhla čtrnáctiletá Lea Martanová když mě předběhla čtrnáctiletá Lea Martanová, tak to nebyla žádná potupa.

Ptaak mně na žákovské trati dává par sekund. Kdyby to byla první etapa, asi by to bylo mrzení. Takhle v půlce etapáku (nic) nevadí. Obvzlášť, když moje cesta na start + z cíle + HDR na start a z cíle dají dohromady 9 kilaků.

HDR! Stále nejsou fábory, ale trať je dnes uzpůsobena dětem. Pomohla jsem Járovi s dvěma azimuty (z toho jeden jsme zkazili), ve zbytku vedl výborně.

6.8. klasika

Kamenná pole v krutých svazích. Vymetené průběžné lesy. Světle zelené hustníky. Dlouhé přeběhy. 

Docela se mi dařilo, místy jsem dokonce jsem i dost běžela. Daří se mi to jen díky inovativní a málo používané technice nazýváme strečink - no prostě se večer přitáhnu a ráno nebolím. Zázrak.

Po hodině štěstí a úspěchů mi povolila pozornost a naštěstí to skončilo jen 2 minutovou chybou. Doběh do kopce ubíjel. Ale už jsem schopná o něm napsat bez slz.

HDR byly úměrně krátké a vhodné pro děti. Gratuluji.

Držíme svá umístění! Manfred má 20 minut náskok. Stáňa přes hodinu. Já mám 50 sekund na třetí místo, tak mi držte palce. Jdu se protahovat.

7.8. krátká, gundersen

Určitě jste zvědaví, jak to dopadlo. No co vám budu:

1. H70 zcela bezkonkurenční Manfred

1. D70 zcela bezkonkurenční Stáňa

2. D70 Jarka

3. HDR Jára (se mnou nebo Ptaakem a pasivní jsme být nemohli)

Pod bednou postává Petr s Mirkem, postávám tam také já.

Do velmi rychlého lesa jsem vyběhla kousek za soupeřkou, neměla IMHO úplně nejlepší azimut, tak jsem se hnala přesněji a obdivovala les. Kopečky s šutry, občas čtení světle zeleného a žlutého, údolí se světle zelelým hustníkem, mokrou rýhou a bažinou. Vytěžené vrcholky s novými oplocenkami a obnaženými šutry. Všude dostatky posedů i krmelců... Mám osvícení mysli a přijde mi, že se tady ani nejde ztratit (jsem ráda, že mé výplody nečte Ptaak, zde by nesouhlasil). Jdu přesně jako švýcarské hodinky, jedinou chybu bych řekla, že jsem obešla smrček z jiné strany, než bylo ideální. Proč to teda nevyšlo? No, soupeřka zmínila, že se jí běželo dobře a neudělala chybu. Inu, každý má nárok na dobrý den a vyjímečně ho může mít i ve stejný den jako já.

Až přijde příště příležitost, do Tisu jedem. Ten les je fakt výborný (jestli tu za pár let ještě bude). Taky na shromaždišti není signál, tedy to velmi doporučuji jako rodinnou dovolenou. Ptaak si teda pochvaloval, že se mu dobře programovalo, když ho nic nevyrušovalo. A ve vesnici jsou dvě hospody se vcelku lidovými cenami.

Na stránkách závodu jsou super fotky, najděte se!

-jana k.e.


ahoj!

pokyny, startovky, jedem!

Přivezu křídlo a tunel pro dojíždějící, ale protože zítra přijedem s jazykem na vestě a rovnou vyběhnem z auta do lesů, bude připravený až později. Odprezentuje nás Jarka, měli bychom být bezproblémoví (děkuju!)

-jana k.e.

Fotky: