pořádáme

17.04.2023

M ČR NOB + ŽA 15.–16. 4., výsledky

Štítky: závody

Konečně závody, kdy nesněžilo! :-) Bláto teda v lese bylo, někdo se dokonce pokoušel v závodě smýt bláto v potoce, ale bohužel teplota vody ještě nebyla úplně přívětivá, tak koupání zatím přenecháme otužilcům...

Než vás zahrnu výsledky našich borců, máme několik nových mistrovských titulů, tak bych chtěla vyzdvihnout výkon Elišky Vilémové z nedělního závodu. Nedočkavci již možná odhalili, že Eliška nedělní závod nedokončila, ale to v tomto případě není vůbec důležité. Eliška totiž svůj závod přerušila a na trati pomohla jinému zraněnému závodníkovi, který se bohužel nedokázal sám dostat do cíle!!! Eliška a ještě jeden další borec (jeho jméno bohužel neznám) pomohli jako jediní zraněnému, další běžci bohužel proběhli kolem a zraněného ignorovali.

Eliško, díky za pomoc!!! Věřím, že v dalších závodech se ti to vrátí a bude se ti dařit!

A teď ty výsledky: nočák, ŽA.

M ČR NOB MISTŘI

D45 Mery Podrábská

H 16 Erik Heczko

H70 Přema Škoda (i s bajkovými závody v nohách)

2. místo: H40 Marťan a H70 Olda Přinda

3. místo: H35 Michal Horáček a H70 Petr Karmazín

Kromě Erika si licenci A pro příští rok zajistili i Johanka, Madla a Ctíba.

ŽA

H16 Erik - 2. místo (7. Honza, 14. Ctíba, 15. Matěj)

D16 - 8. Lůca, 21. Kája, 31. Johanka

D20 - 12. Madla

V Orisu najdete i GPS záznamy, mezičasy podkategorií L a S a fotky za závodů.


A je to tady! První letošní mistrovství se běží již tuto sobotu! Díky dorostenecké skupině budeme mít celkem početné zastoupení a v sobotu v noci vyběhne 17 bludiček do lesů v Petrohradu, nejlepší boulderingové oblasti v ČR. Psychiatrickou léčebnu, kde bude centrum závodu, snad nebudeme potřebovat navštívit jinak než kvůli převlékání, vyčítání, svačení... ;-)

Pokyny už jsou, na webu závodu jsou dostupné startovky na nočák i na neděli. Najdete tam také fotky závodního prostoru a parametry tratí.

Výběr z pokynů:

- popisy kontrol budou na startu ve druhém koridoru, nůžky, izolepa, zvýrazňovače k dispozici; na nočák i na mapě

- v neděli budou u startu i startovní čísla pro kategorie ŽA (viz startovka)

- v noci na kontrolách NEBUDOU reflexní prvky

- mapa 1:10 000 oba dny, vytištěná na Pretexu, mapa je v kamenitých částech prostoru generalizována, vývraty nejsou mapované

- u některých kategorií dochází ke křížení, nebo mají v sobotu uzlovou kontrolu. Dbejte na správné pořadí kontrol! Ukázky viz pokyny.

- v sobotu je u kategorií DH16 a DH18 a H21 použita rozdělovací metoda se dvěma uzlovými kontrolami. Startovní listina je rozdělena na podkategorie L (lichá) a S (sudá). Dbejte na správné odebrání mapy na startu!!!

- v neděli budou na startu pytle na oblečení, které budou průběžně převáženy do centra. Pořadatelé prosí o vložení oblečení do vlastního sáčku označeného jménem.

- přečtěte si to celé ;-)

Doprava:

Mery + Ctíba, Erik, Matěj, Honza

Madla + Lůca, Kája, Eliška

Olda (na otočku) + Píchal, Karma, Heňa (jen tam, zpět s Markem)

Ubytování (návrh ;-):

2x šestilůžková chata vč. snídaně: Lůca, Kája, Eliška, Johanka, 2x Madla, Mery, Ctíba, Erik, Matěj, Honza, Marek (klíče i stravenky vyzvednu; chatky jsou vybavené lůžkovinami, o vytápění chatek pořadatel nic nepíše)

4lůžková chatka ATC Jesenice bez snídaně (a snad s přímotopem) s kuchyňským koutkem: Heňa, Marťan (klíče vyzvednu, hledejte mě na shromaždišti, v noci neběžím)

No, teplé spacáky jsou jistota!

Stan a křídlo beru.


Děkuji všem za doplnění přihlášek. Je nás na spaní celkem 16. Rezervovala jsem ještě jednu chatku pro 4 ve vedlejším kempu (ATC Jesenice, spali jsem tam na podzim). Ta je teda bez snídaně, ale v chatce je kuchyňský koutek. Takže se všichni někam vejdeme :-)


Termín platby za chatky se blíží - všichni kdo mají zájem o společné ubytování jsou přihlášení? Pokud ne, přihlašte se prosím co nejdřív! Díky.


Závodní sezóna se blíží a už v půlce dubna proběhne první letošní mistrovtví, na které navazuje první závod ŽA. Na přihlášky se ještě nějaký čas, ALE do 20.3. je potřeba potvrdit ubytování! Heňa zabukoval 2x šestilůžkovou chatku v Jesenici, 8 km od centra, cena 2190 Kč za chatku (365 Kč/lůžko včetně snídaně). Kdo máte v plánu se těchto závodů zúčastnit a využít ubytování v chatce, přihlašte se prosím co nejdříve a v přihlášce vyberte možnost "ubytování chatka Jesenice. Do "Poznámky do knihy" můžete navíc připsat "ubytování ANO".

(Pokud někdo preferuje tělocvičnu, nevytápěnou, je možné objednat jí v doplňkových službách - DS3.)


Ještě doplnění - kdo máte pochybnosti o svítivosti své čelovky, nebo si chcete vyzkoušet jinou, Lucifer nabízí za poplatek  zapůjčení čelovky na závod. Ještě jich je pár k dispozici. Info a rezervace zde

Fotky: