pořádáme

13.09.2023

MTBO – MČR na middlu a longu

O víkendu se za super počasí jely poslední dva pohárové a zároveň mistrovské závody u Svitav. Naše sestava čítal 6 závodníků a polovina z nich stála v sobotním middlu na bedně. Nejvíc zazářil Kuba Škoda, který zvítězil mezi eliťáky ! Kari a Ropák v druhé nejprestižnější kategorii (M50 :) ) obsadili druhé a třetí místo. V neděli už se nám tak nevedlo. Připisuji to na vrub oslavě v sobotu odpoledne a večer…

A tady ještě text od Pavla Štáfka k sobotě:

Middle na Rosničce

Ale zpátky ke sportovnímu programu. Sobotní middle byl situován do rovinatého lesa s několika širokými a rychlými cyklostezkami a množstvím dost zanedbaných, kořenitých a zarostlých cest pro lesní techniku. Hloubka některých traktorových kolejí místy smazávala rozdíl mezi cestou a lesní tůní, pohodlnou jízdu po tečkách si mohli užít snad jen majitelé sjezdových speciálů. Takových však mezi závodníky moc není, takže prakticky všichni se vraceli z middlu s pěkně protřesenými svaly. Elitní trať měla docela dynamiku, po sprintovém začátku s kontrolami za každým rohem následovala část, kde se postupy trochu prodloužily a přibylo i pár vrstevnic. Závěr byl pak téměř silniční spurt přes šest posledních kontrol v severní polovině mapy. Kdo chtěl v závodě uspět, musel jezdit proklatě rychle a chyby se v tomhle typu terénu prakticky napravit nedaly.

Hodila se i běžecká kondice. Mezi prvními sedmi postupy mužské trati byly nejméně tři, které byly s přeběhnutím spolehlivě nejrychlejší, v dalších částech middlu už pobíhání po lese znamenalo spíše časovou ztrátu.

Zcela nepřekvapivě si nejlépe na trati vedli nejlepší přítomní borci z domácí reprezentace. Od začátku se o medailové příčky přetahovala čtveřice Škoda, Stránský, Hradil a Hašek, české čtveřici dobře sekundoval rychlý rakouský mladík Hannes Hnilica. O vítězství Jakuba Škody nakonec rozhodlo několik drobných zaváhání soupeřů. Na druhém místě dojel Vojtěch Stránský a třetí příčku obsadil Jiří Hradil.

Fotky: