pořádáme

09.04.2004

Pražské velikonoce zrušeny

Pořadatelský klub Kotlářka Praha bude muset vrátit všem přihlášeným startovné. Orientační běžci budou požadovat i náhradu za dopravu.
Pořadatelský klub Kotlářka Praha bude muset vrátit všem přihlášeným startovné. Orientační běžci budou požadovat i náhradu za dopravu. Vyjádření Kotlářky Praha:

"Závody zrušeny pro zjištění konfliktu zájmů s ochranou přírody, které bylo pořadatelům závodů doručeno před 40 hodinami, se Pražské velikonoce 2004 nemohou konat.Z rohodnutí České inspekce životního prostředí OI Liberec doručené SK Kotlářka dne 7. 4. 2004 v 21:00 hod a na základě výsledku dalšího ústního jednání s ředitelem ČIŽP ing. Janem Slancem a zástupci OI Liberec byly závody Pražské velikonoce 2004 neodvolatelně zrušeny. Organizátoři se všem účastníkům omlouvají."

Další informace ohledně vrácení startovného apod. budou následovat.

Na závodech se objevili i závodníci z Brazílie, kteří byli rozhodnutím zjevně zaskočeni. O náhradách za vzniklé škody závodníkům se bude dále jednat. Podle jednoho z pořadatelů, bude kotlářka vracet peníze postupně. "Na internetu bude protokol, kde si budou moci jednotlivý závodníci napsat částku, kterou museli do závodu investovat," řekl pořadatel.
Většina závodníků tak využila volného odpoledně alespoň k proběhnutí v pěkném prostoru. Na nesrovnalosti v pořádání závodů na Kokořínsku upozorňovala již Mladá fronta Dnes před závody ve svých regionálních přílohách.

Přílohy: