Město Liberec

Děti K+B: Aktuality

HOLA HOLA TRÉNINK VOLÁ , HEJ HOLA HEJ , BĚHÁNÍ JE NEJ.

ORIENŤÁK DĚLÁM RÁD, NAUČÍM SE MAPOVAT!

BUZOLU, MAPU NA SEVER, NAJÍT JEDNIČKU, 

NARAZIT DVOJKU, NEMINOUT TROJČIČKU, 

DOHLEDAT  ČTYŘKU, PĚTKU, SBĚRKU, CÍL , 

HURÁ!!! MAPOVAT JSEM SE NAUČIL!


ateltický trénink 20.9. bude na stadionu


 Atletické tréninky s Honzou Šebelkou , pro ročníky  2009 a starší, každý čtvrtek od 17:00, první trénink proběhne  u skladu v Ruprechticích 13.9.2018  . Místa dalších tréninků dle aktuální domluvy: Lidové sady  - bouda, sklad  Ruprechtice, atletický  stadion Slovan. V zimě hala v Jablonci . . 


Les vyměníme za tělocvičnu opět na  začátku listopadu. Úterky, 17:00 až 18:30, ZŠ Aloisina výšina.


Skupina Mery plánuje  také aktivní přípravu, úterky mapový trénink, středa běžecký trénink od skladu s vyběhanými  orientačními běžci, čtvrtek atletika s Honzou Peckou ( místo v řešení) , v zimě zase ve čtvrtky  běžky na Bedřichově. Tělocvičnu přes  zimu mívá Mery v Pavlovicích. Časy doplníme, většinou se začíná mezi 17:00 a 17:30.   Ráda uvítá  starší děti z naší skupiny, pokud by Vám místo a čas tréninku u Mery více vyhovoval.


Hlaste se včas na oblastní žebříček do Chrastavy 23.9. , kapacita je jen 600 míst a jedná se o jednu z nejkrásnějších lokalit pro OB v naší republice:-) Miňa na mě huláká, že i OŽ v Doksech  o den dříve 22.9.  bude na nové mapě......


Turistický pochod na závěr naší sezóny proběhne s jistotou o víkendu 24.- 25.11. 2018 .

V plánu je vyjet v sobotu  brzy ráno z LBC  vlakem,  místo je již známé, ale zůstane tajné . Ubytování je na jednu noc, s lůžkovinami, večeří a snídání. Cena pro dospělého cca 550 kč, děti   cca 450 kč,Do 3 let zdarma. Trasu vymyslíme krátkou a delší. Přihlášky přes přihláškový systém.  22.11.2018 v 6:00 čekejte zprávu s místem srazu, časem odjezdu a  cílovou vlakovou  stanicí.


3.11. 2018 Běh na Českou Chalupu, info zde


 Nezapomínejte na www.obpostupy.cz    


Na klubových stránkách najdete odkaz na areál pevných kontrol v Lidových sadech a v ZOO. I s mapami ke stažení! Díky Mery!!!


Nové děti do kroužku letos nebudeme přijímat, chceme si udržet ty dosavadní, díky za pochopení:-)

Pro zájemce o  OB prosím odkazujte na kroužek na ZŠ náměstí Míru:  kroužek    ,  starší děti cca od 10 let věku výše je ochotná vzít si do skupiny Mery..  Mladší děti zatím   nebereme. Program QuickRoute ke stažení zde   , zájemce rychle proškolíme. Jedině tak uvidíte, kde závodník běží, stojí, mapuje...Zajímavé stránky o OB: http://o-news.cz

 A zde máte studium na dlouhé zimní večery, aneb vše co jste chtěli vědět o základní taktice OB  a báli jste se zeptat.-)

http://www.orientacnibeh.cz/upload/dokumenty/sekce-ob/mdtaktikatechnikaob_20141102032755.pdf

http://www.orientacnibeh.cz/upload/dokumenty/sekce-ob/piktogramyiof2004_20150123101224.pdf

  

Změny mapových značek ISOM 2017, kdo chce být napřed, může studovat.... změny zde

 

Kroužkovné jen  pro nečleny= 400 kč/pololetí splatné na podzim.

 

Osobní konta: č.účtu je 2200006975/2010, v.s. je číselná část registračního čísla.

 

Členské příspěvky:  platba do 15.2, 2018,  poslat číslo účtu: 2300069527/2010. Jako variabilní symbol bude uvedena číselná část registračního čísla člena (v případě platby za více členů najednou budou uvedena další registrační čísla ve zprávě pro příjemce)

  

Q&A ZÁVODY 2017

1. Kde najdu informace o závodech?

Přehled všech závodů v ČR je na http://oris.orientacnisporty.cz/. Přehled důležitých závodů a závodů Ještědské oblasti je zároveň na vlio.cz  (po přihlášení - odkaz přihlášky) a to včetně všech informací. Můžete se přihlásit na jakékoliv závody - v tuto chvíli snad kromě Mistrovství ČR, ale tam se určitě časem taky dopracujeme.

 

2. Jak se přihlásím na závody?

Vždy přes hlavní stránku vlio.cz po přihlášení - odkaz přihlášky. Toto platí pouze pro členy oddílu. Ostatní se musí přihlásit sami přímo pořadateli, je zbytečné psát do poznámky "přihlásit i XY do kategorie T", nikdo vás nepřihlásí. Konec přihlášek bývá 7 dní před závodem.

 

3. Do které kategorie se hlásit?

HDR - rodič běží s dítětem, fáborkované, možnost zkratek, možnost startovat kdykoliv

H10L (kluci), D10L (holky) - bez rodičů, fáborkované, možnost zkratek (většinou stejná trat´jako HDR), pevně daný startovní čas 

H10 (kluci), D10 (holky) - bez rodičů, do věku 10 let, jednoduchá trat´ po cestách, bez fáborků, pevně daný startovní čas 

Pro všechny jsou kategorie P (příchozí) a T (tréninková). Lze se přihlásit  a zaplatit na místě, možnost startovat kdykoliv.

 

4. Kdo to platí?

Členům oddílu platí startovné, cestu (pokud to vyznačí v přihláškách) a případné ubytování oddíl. Peníze za cestu přijdou na osobní konto. Toto neplatí u prázdninových vícedenních závodů, které si platí každý sám - nejjednodušší je přihlásit se přes vlio.cz, peníze vám strhnou z osobního konta.