pořadatel:

logo portrait

partneři:

Logo Liberecký kraj

Kudy z nudy

Knorr Bremse

Logo Magna

Logo Procentrum

Logo Konrad

Logo Nadace Preciosa

Logo Wander Book

Logo Karolina Světlá

Logo Sporticus

Logo TOI TOI

logo ČSOS

ŽB - Čechy VLI: Aktuality

20.5.  -  Máme výherce kvízu o Karolině Světlé!  Kvízu se účastnilo 37 chytrých závodníků, z nichž 26 odpovědělo všechny těžké otázky správně!  Z nich jsme vylosovali tyto výherce, kteří se můžou těšit na ceny od pořadatelů a sdružení Stopy v krajině -  

Kotenová Markéta 

Sokolář Zdeněk 

Vilém Stanislav

GRATULUJEME! 

18.5. -  Na OB postupech můžete zaznamenat svoje postupy, podívat se, kudy to běhali jiní, případně, ve kterém hustníku se také ztratili. 

Sobota

Neděle

15.5. -  Mapař Ivo Habán prosí nálezce modrého čipu 53226, aby jej kontaktoval. “Můj až donedávna první čip, který mám asi tak 20 let, mi ztratil syn na Důlních skalách na konci března, když jej nesl na štíhlém dětském prstu jako nezbytnou rekvizitu pro focení na turistickou známku (na známce není vidět). Původně jsem chtěl vyhlásit na neděli soutěž, jestli ho ještě někdo při závodě nenajde, ale pak jsem si řekl, že je to blbost. A je to tu! Neuvěřitelné. Tohle je prostě orienťák. Moc děkuji. Odměnu předám někde osobně. PS. Zajímalo by mě, kde nakonec byl.”  

Nálezce se může hlásit na vliob@email.cz :-) 

15.5. - Pro ty, kteří na závody nemohli dorazit, je tu pěkné shrnutí a zhodnocení i s ukázkami map na O-news.cz

15.5. - Děkujeme všem příznivcům Karoliny Světlé za vyplnění náročného kvizu! Vaše odpovědi byly předány zakladatelkám sdružení Stopy v krajině, které mimo jiné vytvořilo i naučnou stezku Po stopách Karoliny Světlé. Z došlých správných odpovědí budou vylosováni tři, které po právu odměníme. 

15.5. - Na shromaždišti nám po závodě zůstala pěkná sbírka zapomenutých věcí (boty, čipy, čepice, židličky..). Pokud je Vám některá z věcí povědomá, napište na email vliob@email.cz a domluvíme se na předání. 

14.5. - Děkujeme všem závodníků za účast a doufáme, že se závody líbily.

Pořadatelé si dnes při bourání shromaždiště vzpomněli na slova Karoliny Světlé v románu Kantůrčice – hlavní hrdinka Enefa vypráví o Ještědu takto: "Sesílá nám deště, mlhy, bouřky, co je právě na čase, zrovna jako by měl v sobě moře…. Začne se z něho zpolehounka čedit, za chvilku již ho není vidět pro mračna, a netrvá to ani hodinu, již jde z něho prška a cedí se, jako když z konví leje."

Fotky ze závodů najdete na klubovém rajčeti a také zde

Panoramata

14.5. -  Výsledky z nedělního závodu najdete zde

13.5. -  Děkujeme závodníkům za účast na sobotním závodě a za trpělivost ři parkování. První várku fotek ze soboty od Roberta Urbaníka najdete zde

Vítěz H21A   Závodnice  Občerstvovačka

13.5. - Výsledky sobotního závodu na klasické trati.

12.5. - Pro závodníky budou na shromaždišti v průběhu závodů k dispozici ONLINE výsledky. Najdete je na lokální WiFi (bez internetu) WIFI_VYSLEDKY na adrese http://vlio.run (nebo http://10.10.0.2). 

12.5.  - Informace pro ubytované v Osečné (chatky a tělocvična) najdete zde

Plánek příjezdu. 

12. 5. - Informace k průběhu prezentace

Prezentace pro členské kluby ČSOS bude oddělená od prezentace ostatních, t.j. nečlenských klubů, zahraničních klubů AUT, GER, ISR a POL a příchozích.                               Prezentace pro příchozí (DH10L, HDR, P, T) je:

  • v sobotu do 13 hod. (start  libovolně na startovací krabičku od 12 hod. do 15 hod.)
  • v neděli do 11 hod. (start od 10 hod. do 13 hod.)
V klubových obálkách nebudou v tištěné podobě pokyny ani klubové startovky.  Pokyny a startovky  po kategoriích budou vyvěšeny na shromaždišti. 
 
12.5.  - Dnes ve 12:00 se uzavírají dohlášky přes email. Dohlášení na  vakanty je možné až na prezentaci.

11.5.  - Zveřejněny pokyny, obsahující i parametry tratí, plánek centra a schema nedělní uzavírky silnice

11.5. - Slovo mapaře...

"Nový prostor, kde nikdy nebyla mapa, je pokaždé výzva. Zmapovat jižní svah Ještědu jsem se chystal více jak 10 let. Neokoukaný les vždy vzbuzuje očekávání, napětí, co ještě se vynoří, jestli to na mapě bude vypadat tak zajímavě jako od cesty. Výsledek po několika stovkách hodin souznění s prostorem pak většinou na první pohled vypadá banálně. Zdání od stolu ale někdy klame. Vše je na svých místech, ale realita může být složitější, než se na první pohled zdá.
Sobotní část je porostově proměnlivou kombinací různých druhů lesa, s několika krásnými místy severského typu. Kdysi to byly pastviny. Skalní labyrint zde nečekejte, ale celkově je to velmi hezký les s náročnou podložkou pokrytou převážně borůvčím. Nedělní prostor nabídne divoký horský svah se skalními hřebeny a suťovišti v polootevřené porostové změti, a také hustníky a bažinky. Extrémně složitá místa s limitovanou průchodností a množstvím výrazných objektů jsou náročná na generalizaci. Tato část je jarní bonus. Jsem rád, že se sem podíváte, protože slibují nevšední orienťácký zážitek. Dávejte pozor, většina z vás vyšplhá do divokých míst plných ostrých šutrů.
V lese jsem strávil průběžně rok mapováním. Bylo příjemné spolupracovat s Mirkem Horáčkem a Ladislavem Ježkem, a následně také se zkušenými staviteli, kteří vytěžili z prostoru maximum. Těšte se. Mapoval jsem s nadšením, že vzniká nová mapa. Samozřejmě nejvíc ze všeho doufám, že si s ní budete rozumět.
Přeji vám, ať se vám líbí v lese a o víkendu zažijete tu správnou radost z orienťáku, protože kvůli tomu pro vás závody připravujeme. A nezapomeňte taky, že běžíte tam, kde se procházela Karolina Světlá."

Ivo Habán, 10. 5. 2017  Logo Holida mappers

10.5. - Byly zveřejněny startovní listiny na sobotu i na neděli

10.5. - Děkujeme všem přihlášeným (na oba dva dny přes 1400 závodníků) za zájem o naše závody. Kromě orientačně i fyzicky náročných tratí čekají na závodníky krásné ceny od našich partnerů (Magna, Turistický deník, Procentrum, Konrád, Stopy v krajině, Eurovia, Atos, Knorr Bremse, H.S.H. sport, Giga, Sporticus). 

V sobotu se můžou první tři v kategoriích DH10L-DH21A těšit na krásné skleněné medaile, které pro nás vytvořila jablonecká Preciosa. Děkujeme Nadaci Preciosa za podporu. 

Medaile          Logo Nadace Preciosa     

Nadace PRECIOSA - „Odpovědni za svůj region, a k lidem co v něm žijí“.

Za více než dvacet let své existence pomohla Nadace PRECIOSA mnoha neziskovým projektům v Libereckém kraji i v celé České republice. Nadace PRECIOSA věří, že filosofie a hodnoty, které vyznává, přispívají k lepšímu životu nás všech, vždyť za dvě desítky let rozdělila institucím i jednotlivcům přes 200 milionů korun.

9.5.2017 - Upozorňujeme závodníky kategorie H21A, že tato kategorie byla uzavřena. Podle rankingu k 30.4.2017 bylo z kategorie H21A pro nedělní závod přeřazeno 9 závodníků do H21B a 5 závodníků dostalo divokou kartu (Lučan, Oma , Šákr, Palas, Šimík). Zkontrolujte si tak, v jaké kategorii budete startovat. 

9.5.2017 - Podívejte se na prostor závodů pohledem z nejvyššího bodu nedělního závodu.

8.5.2017 - Prosíme všechny kluby, aby si překontrolovaly v ORIS své platby a případné nedoplatky uhradily včas. Kluby s uhrazenými platbami nemusí na prezentaci a klubové obálky si mohou vyzvednout během závodu.

7.5.2017 -  Prosíme závodníky o kontrolu čísel čipů v přihláškách. Případné změny pošlete emailem na zb2017@vlio.cz. U chybějících čísel čipů upřesněte požadavek na půjčení nebo čísla čipů nahlaste. Urychlíte tím průběh prezentace. Děkujeme. 

6.5.2017 - Špatná zpráva pro ubytované v Osečné, kteří si objednali večeře a snídaně je, že pro nízký počet objednávek jsme museli tuto službu zrušit. Omlouváme se.

4.5.2017 -  Dobrá zpráva pro zájemce o ubytování v chatkách v Osečné, na které se už nedostalo. Uvolnila se jedna 4-lůžková chatka (bez lůžkovin, 110Kč na osobu/noc). Objednávka přes Oris. 

3.5.2017 - Fanouškové Turistického deníku a sběratelé turistických vizitek se můžou těšit na speciálně vydanou Absolventskou vizitku "Po stopách Karoliny Světlé". Závodníci, kteří absolvují alespoň jeden ze závodů našich "béček" a budou mít o vizitku zájem, ji dostanou jako odměnu zdarma. Vítězové se také můžou těšit na balíček cen od Turistického deníku. 

Turistická vizitka

Turistický deník

Turistický deník facebook 

27.4.2017 Společně s partnerem závodů, občanským sdružením Stopy v krajině, které stojí za vznikem naučné stezky „Po stopách Karoliny Světlé“, jsme pro vás připravili soutěž. Jedná se o trochu kulturní a literární osvěty, jak jinak než o životě a díle Karoliny Světlé. Jak soutěžit? Stačí vyplnit přiložený kvíz, vhodit ho do připravené krabice na shromaždišti (ve „VLI bufetu“) a být vylosován. Nezapomeňte připsat na vyplněný kvíz vaše jméno a email. Vylosovaný vítěz se může těšit na knihu od Karoliny Světlé a tričko s logem a motivy závodů.

Po stopách Karoliny Světlé

10.4.2017 - Terén Druzcovského lesa viděný očima Karoliny Světlé a kresbou hlavního mapaře Ivoše Habána.

 "Je zde ráj. Tak vznešeně jsem si tu krajinu nepředstavovala, myslela jsem si všecko užší, stěsnanější, a vše je rozsáhlé a velkolepé. Každá hora nejméně po jedné straně lesem pokrytá anebo borem ověnčená." psala své sestře 21. srpna 1853

Ukázky map: 

Klasika

Ukázky mapy   Ukázky mapy   Ukázky mapy   Ukázky mapy

 Krátká trať

Ukázky mapy krátká   Ukázky mapy krátká   Ukázky mapy krátká   Ukázky mapy krátká

5.4. 2017 - Přípravy na závody jsou v plném proudu, do závodů zbývá něco málo přes měsíc. Podívejte se, kde bude shromaždiště pro oba závody. 

Shromaždiště

3.4.2017 - Pořadatel zajišťuje ubytování pouze ze soboty na neděli, na podlaze v tělocvičně a omezený počet míst na postelích bez povlečení v chatkách v Osečné. Nutno objednat spolu s přihláškou v IS ORIS.

Další možnosti ubytování v okolí:

30.3.2017 - Další fotky ve fotogalerii z poslední fáze mapování zima/jaro 2017. 

28.3.2017 - Byl publikován rozpis závodu a otevřeny přihlášky v ORIS

16.3.2017 - Novinky okolo béček na Ještědském hřebenu můžete sledovat už i na facebooku

12.3.2017 - Kde budete hledat kontroly na krátké trati? Podívejte se do fotogalerie...

Fotky z lesa Fotky z lesa Fotky z lesa Fotky z lesa

7.3.2017 - Proč se závody jmenují "Po stopách Karoliny Světlé"? A najdete v logu závodů známý román této spisovatelky? 

Prostor závodů se nachází v bezprostřední blízkosti míst, kde působila spisovatelka Karolina Světlá (1830–1899), která sem zasadila dějiště svých zásadních románů. Partnerem závodů se proto stal i spolek Stopy v krajině, jehož cílem je podporovat vnímání krajiny jako prostoru, do kterého jsou zapsány příběhy z místní kultury a historie. Činí tak mj. prostřednictvím naučné stezky Po stopách Karoliny Světlé a festivalu, jenž se uskuteční 27. května 2017.

Festival

7.2.2017 -  Záštitu na našimi závody převzal hejtman Libereckého kraje, pan Martin Půta. Děkujeme. 

20.1.2017 - Ve Fotogalerii najdete první pozvánku do závodního prostoru našich závodů. Fotky pořídil během mapování Ivoš Habán (jeden z hlavních mapařů) v období od jara do podzimu 2016.

Foto z lesa   Fotky z lesa   Fotky z lesa