Světový den orienťáku v ZOO Liberec

Světový den orienťáku v ZOO: Aktuality

15. 5. - MAPA - podívejte se, kudy jste vlastně běhali, pokud mapa, se kterou jste běželi padla za oběť použití a zpoceným dlaním...

12. 5. - Kosmetické úpravy ve výsledcích a jejich malé doplnění, nachází se v příslušné sekci. Doplněn odkaz na fotky od Ivoše.

12. 5. - Jak to vypadal Mezinárodní den Orientačního běhu v Liberci?

Ve tři hodiny se otevřel start a na trať se rozběhli závodníci - od těch nejmenších tlačených v kočárcích odhodlanými maminkami, přes školáky s rychlýma nohama až po ty nejzkušenější matadory. Závod typu scorelauf vyžadoval nejprve proběhnutí Bezručových sadů, za Labutím jezírkem zahnout do lesíku o Zoologické zahrady, vběhnout zadním vchodem do ZOO, nespadnou k lachtanům, šikovně oběhnout plameňáky, orazit kontrolu zašitou u lva, profrčet kolem orlů a nenechat se popíchat od dikobraza. Poté už stačilo vyrazit zase zpět ze ZOO, kdo neposbíral kontroly ve svahu nad ZOO v prvním průběhu, užil si je na cestě zpět. Na zpáteční cestě mnohým v Bezručových sadech docházel dech, 12 vrstevnic od tramvaje s nikým nemazlilo. Sběrka čekala na kopečku a v cíli byl každý vítězem.

Za dvě a půl hodiny se na trať dostalo téměř 500 závodníků, z nichž nejrychlejší byl Pavel Hradec s časem 14:08. Po zavíračce nám tučnáci přiznali, že ho vlastně ani nezahlídli a přitom se fakt snažili. Surikaty ale potvrdily, že u nich na kontrole určitě byl. Orlosup bradatý si zase všiml Lucie Krafkové, nejrychlejší ženy, prý chce mít teď stejný účes jako ona. Paviáni se svěřili, že ti rychlíci je zas tak nebrali, ale že by rádi několik map, udělají si pak svoje závody a jaktože nebyli jako primáti připuštěni k těmto... Jednání s paviány vypadá ještě na delší dobu, v tuto chvíli nemohou organizátoři poskytnout více informací.

Na všechny, které orienťák zaujal, se těšíme na dalších závodech: kalendář skoro všech závodů v ČR najdete zde nebo se přidejte k některému z mnoha blízkých oddílů jako Slavia Liberec Orienteering nebo Lokomotiva Liberec. Krokodýl čelnatý už vidí svou budoucnost v našem sportu po shlédnutí tohoto videa.

12. 5. - Vstupenky do IQlandie si vyběhli: Petr Heřmánek, Anička Dohnalová, Pavel Hradec a Lucka Krafková (vítězové D2 - dívka a kluk, H21, D21)

12. 5. - Ceny nejlepším třem v dalších kategoriích předám na ŽB v Halounech nebo na Saxbu v Oybině.

12.5. - Fotky ze závodu: od Ivoška

11. 5. - Malinko statistiky: cílem správně proběhlo a trasu absolvovalo celkem 254 závodníků ve věkových kategoriích DH10-14, DH15-20, DH21-99 a dalších 170 o něco menších závodníků v dětských kategoriích D1 a D2. 

11. 5. - Tak máme po akci. Děkujeme vše účastníkům za připojení se ke světovému dni orientačního běhu. Podívejte se třeba na výsledky, které postupně doplňujeme.

11. 5. - Jury závodu: žirafa Rotschildova, takin čínský a tučňáci. Protesty po 18:00 u výběhu lva.

10. 5. -  Parkování je vhodné na konečné tramvaje v Lidových sadech nebo v ulici Alšova podél silnice.

10. 5. - Startovka na zítřejší závod nebude vytvořena. Po příchodu na prezentaci obdržíte kartičku se startovním časem, který stihnete.

10. 5. - Respektujte při závodě, prosím, zakázané oblasti v ZOO. Pokud se vynoříte u slona, zebry, žirafy či takina, jste špatně. V těchto místech nesmíme rušit zvířátka. Po závodě si můžete v klidu projít přes hlavní vchod celou ZOO. U vchodu do ZOO se prokážete razítkem z cíle a za poloviční vstupné vás vpustí na prohlídku.

10. 5. - Na to, co vás asi čeká a kde co najdete se podívejte na vzorovou mapku. Příjezd (příchod) od konečné tramvaje Lidové sady, respektive pro motorizované od parkoviště na konečné tramvaje.

9. 5. - V kategorii D2 vyhlásíme 3 nejlepší dívky a 3 nejlepší kluky.

9. 5. - Start i cíl jsou v zahradě PKO.

9. 5. - Kontroly se budou razit kleštičkami do papírové průkazky. V průkazce bude vždy v jednom políčku jeden kód kontroly. Kontrola se orazí do políčka s příslušným kódem. Jak se orazí? Procvakne se kleštičkami zavěšenými na kontrole.   kartička D1, D2.

9. 5. - Kategorie D1 a D2 mají 18 kontrol. Opravdu jsme nemohli dát kontroly ke všem zvířátkům. Vybrali jsme především výběhy zvířat, která nejedí maso.  Ostatní kategorie mají 24 kontrol. Hlavní trať má přes 3 km. Ošetřovatel lva vzkazuje, tiše, bolí ho zub.

9. 5. - Lachtani Amálka, Hugo a Mano, bílí tygři Suria Bára, Paris, šimpanz Kuba a makak lví Safíra se na vás již ve středu těší.

4. 5. - Přijďte změřit svůj orienťácký um s mistryní světa ve Spartan Race Zuzanou Kocumovou.

4. 5. - Změna měřítka ještě jednou. Z důvodu lepší čitelnosti a přehlednosti mapy bylo finální měřítko mapy stanoveno na 1: 3 000.

2. 5. - Tratě již dostávají poslední tvář. Hlavní kategorie si to rozdají asi na 24 kontrolách a 3,4 km. Těšte se. Ivošovi se to povedlo.

27. 4. - Mapař Ivo Habán změnil měřítko mapy na 1: 4 000

23. 4.- Fotografie z prostoru závodu najdete zde: Zoo foto

18. dubna aktualizovali jsme rozpis k závodu o několik důležitých informací. Vstup do ZOO při závodě je zdarma (trať prochází dolní částí ZOO). Po závodě můžete využít nabídku zvýhodněného vstupného pro normální prohlídku ZOO.

12. dubna - Chcete vědět co je to vlastně Orientační běh (OB) ? Pokud nemáte žádnou zkušenost s orienťáckou mapou, budou se vám určitě hodit mapové značky - jsou trochu jiné než na běžné turistické mapě. Ale nemusíte se bát, najdete je samozřejmě i na mapě závodu, kterou dostanete na startu.

A že se lesem dá běhat jen pomalu a opatrně? Mistr světa Daniel Hubmann vás hravě přesvědčí o opaku.

11.dubna - leták o akci

8. dubna - Abychom závodem nerušili zvířata v ZOO, bylo pozměněno shromaždiště závodu i jeho prostor. Více najdete v rozpise

2. dubna - World Orienteering Day (Světový den orientačního běhu)- ve středu 11. května se po celém světě uskuteční den orientačního běhu. Cílem akce je propagace orientačního běhu a také zápis do Guinnessovy knihy rekordů. 

Přijďte si vyzkoušet orientační běh do liberecké ZOO a přispět tak k překonání rekordu z roku 2003, kdy se v jeden den 207 000 závodníků účastnilo OB akcí na 1381 místech. Výzva pro letošní rok je 250 000 účastníků.

V současné době je zaregistrováno 234 míst po celém světě. Více se dozvíte na stránkách - http://worldorienteeringday.com/

V ZOO pro vás budou připraveny dvě tratě, pro nejmenší po fáborkách, pro zkušenější scorelauf, nebo-li závod s volným pořadím kontrol.

Liberecký kraj

ZOO

IQlandia

World orienteering Day