pořadatel:

logo portrait

WOD 2023: Aktuality

26. 5. Děkujeme za účast a budeme se těšit na setkání příští rok. Závod proběhne zase v zoo. Mapa bude v měřítku 1:3 000. Kontroly i průchody budou vyznačeny výrazněji a tučněji. Otevřeme zase jiné brány do zoo.

24. 5. Výsledky s mezičasy jsou v dokumentech

17. 5. Rozbor postupů T2

17. 5. Fotografie ze závodu

17. 5. Výsledky máme.

16. 5. - V areálu zoo máme povoleno běhat pouze po asfaltových cestičkách. Vstupy do zoo jsou označeny fialovou mapovou značkou jako na mapách z minulých WOD. Pokud se tímto vstupem dostanete do zoo i ven, není u značky žádná šipka. Pokud je touto značkou vyznačeno místo, kudy se ze zoo dá jen vyjít ven, je u značky šipka ve směru ven z areálu.

Vstupy do zoo pro náš závod jsou 2. Východy ze zoo jsou 4. Hlavní vchod do zoo je pro náš závod zakázaný.

V části zoo je zcela uzavřena cesta kvůli hnízdění dravců. Dodržujte neprůchodnost tohoto místa. Úsek bude střežen zaměstnanci zoo a ti vás při snaze překonat zákazovou značku, zastaví a otočí zpět. 

15. 5. - Byly zveřejněny pokyny.

15. 5. - Co je to orientační běh

Jak se používá čip pro orientační běh?

3. května - mapa z  WOD v zoo - 2016 a rok 2017

              

            Po celé zoo se budeme moct pohybovat po zpevněných plochách. V mapě budou vyznačeny 2 pro závod povolené vstupy do zoo. Hlavní vchod do zoo pro návštěvníky bude pro naši akci zakázaný. Vstupy do zoo budou v mapě vyznačeny fialovou značkou pro průchod. U průchodu bude taky šipkou vyznačen směr, ve kterém se dá tímto průchodem pohybovat. Vstupy do zoo budou pouze 2. Vybíhat ven se bude dát 4 místy. Hlavní vstup do zoo přes pokladnu bude pro závod zakázán pro vbíhání i vybíhání ze zoo.

3. května - Report. a to jsem nebyla dal jak u slonu! - článek o WOD z roku 2017

Po roce se opět otevřely brány ZOO! Ale nevyběhlo z nich žádné zvíře, nýbrž do nich naklusalo (důstojně vešlo i nasprintovalo) na 232 odhodlaných závodníků ozbrojených mapou, někteří i buzolou a všichni i odhodláním poprat se s tratí a najít kontroly. Sprint v ZOO si nevybírá, v tomto závodním prostoru vás případný prohřešek proti pravidlům v podobě přelezení plotu výběhu může stát i ukousnutou hlavu či celého zašlápnutého běžce. Naši závodníci projevili znalost klíče a neskončili na soukromých pozemcích zvířat. Tratě D1 a D2 i při ideálním postupu provedly menší děti a nejmenší děti doprovázené rodiči skrze celou ZOO, v tomto roce jste mohli razit pod dohledem zeber, slonů, koz, surikat i lachtanů. Sledováním fauny neztrácel čas vítězný Erik Heczko a Anna Mládková, oba na trati D2 nedoprovázených děti. Na trati D1 dětí s doprovodem se porvali o vítězství Jáchym Horáček a Vojta Votava, z dívek pak Terezka Blažejová. Na tratích pro starší běžce vládla nejistota, jestli běžet nejdříve ke slonům a pak teprve k opicím nebo naopak, jak jen to jen free order dokáže nastolit. Nejrychlejší průchod ZOO a přilehlých parků za tento rok zvládl Matěj Burda a z žen Romana Zabořilová. Nejen pro děti zajímavý závodní prostor snad namotivoval další nadšence, aby se přišli podívat na další závody. Snad jim nebude připadat fádní, že nejčastěji uvidí srnky. (Jana Kolaja Ehlerova)

1. května - Startovní listina nebude. Startovat se bude průběžně po příchodu na start. Startovní interval bude 2 minuty. Popisy budou pouze na mapě.

16. dubna - Přihlášení je možné také přes Oris.

2. dubna - Byl zveřejněn rozpis.